Jak używać Bluetooth?

W dzisiejszych czasach sprzęt elektroniczny ma coraz więcej funkcji. To dobra wiadomość, która ułatwia nam codzienne życie. Jedną z funkcji, która jest dość popularna jest Bluetooth. Możemy znaleźć ją nie tylko w telefonach, laptopach czy tabletach, ale również w aparatach i drukarkach. Wciąż jeszcze jednak nie wszyscy wiemy czym jest ta funkcja, na co pozwala oraz jak z niej skorzystać.

Wyjaśniamy. Przede wszystkim służy do przesyłania plików z jednego urządzenia na drugie. Bluetooth może jednak znacznie więcej. Właśnie dlatego warto wyposażyć swój komputer w moduł Bluetooth i przekonać się jak może okazać się przydatny. Poniżej przedstawiamy wskazówki dotyczące instalacji modułu oraz wyjaśnienie jak używać go na co dzień.

Bluetooth – co warto wiedzieć?

Obecnie Bluetooth znajdziemy praktycznie w każdym modelu telefonu. Włączenie tej funkcji w naszym telefonie oraz na smartfonie drugiej osoby pozwala nam na połączenie się i darmowe przesyłanie filmów, zdjęć, muzyki. Co ważne, osoba, której przesyłamy plik musi zgodzić się na połączenie oraz wpisać odpowiednie hasło.

Bluetooth to funkcja, która może pochwalić się dość sporym zasięgiem. Średnio jest to około 10 metrów. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku otwartych terenów zasięg wzrasta nawet do 100 metrów.
Dzięki temu jest to doskonałe rozwiązanie, które możemy wykorzystywać do bezprzewodowego przesyłania danych. Tym bardziej, że aktywny Bluetooth nie zużywa dużych ilości energii. Niestety, funkcja ta ma również jedną wadę. Jest nią mała prędkość przesyłu danych.

Jak używać Bluetooth?

Bluetooth do Twojego komputera

Jeśli Twój komputer nie jest wyposażony w funkcję Bluetooth i tak możesz z niej korzystać. Wystarczy, że w jednym ze sklepów z elektroniką lub komputerami nabędziesz specjalny moduł Bluetooth, który podłącza się poprzez gniazdo USB. Swoim wyglądem moduł ten przypomina pendrive.

Warto jednak pamiętać, że poza nim potrzebujesz także odpowiedniego oprogramowania. W przypadku komputerów doskonale sprawdzi się oprogramowanie o nazwie Blue Soleil. Po jego uruchomieniu na ekranie zobaczymy niebieskie okno z pomarańczową kulką. Jej kliknięcie powoduje wyszukanie urządzeń z aktywnym Bluetoothem.

Po ich wyszukaniu możemy przesyłać zarówno z nich na komputer, jak i z komputera na urządzenie dane, których potrzebujemy. Przesyłać możemy piosenki, zdjęcia, krótkie filmy, dokumenty tekstowe oraz wiele, wiele innych. Co więcej, korzystanie z modułu Bluetooth na komputerze pozwala na połączenie z nim bezprzewodowych urządzeń takich jak np.myszka czy joystick. Bez problemu prześlemy również zdjęcia bezpośrednio z aparatu cyfrowego.

Całość jest niezwykle prosta i intuicyjna w obsłudze. Każdy z nas poradzi sobie więc z tym zadaniem. Co więcej, zakup modułu nie wiąże się z dużymi kosztami. Jeśli więc denerwuje nas konieczność podłączania coraz to nowych urządzeń do naszego komputera oraz leżące wszędzie kabla warto zastanowić się nad zakupem takiego urządzenia. Z całą pewnością wykorzystywać będziemy je każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here