Światłowód dla gamerów

Gamerzy muszą korzystać z łącza, dzięki któremu ich rozgrywka będzie przebiegać bezproblemowo. Zerwanie się połączenia lub też zacinanie się obrazu w trakcie gry to najgorsza rzecz, która może się przydarzyć. W takim przypadku idealnie sprawdzi się łącze światłowodowe. Czym się ono charakteryzuje i dlaczego gamerzy potrzebują właśnie łącza tego typu?

Światłowód i jego charakterystyka

Światłowód pozwala na osiągnięcie bardzo dużej prędkości Internetu, która jeszcze do niedawna była uważana za nieosiągalną. 0,3-0,5 Gb/s to już w przypadku rozgrywki online przeżytek. Zaawansowane technologie wykorzystywane w produkcji gier, także tych online, powodują stały wzrost wymagań w zakresie sprzętu, jak i sieci do ich obsługi. Dzięki światłowodom możliwe jest osiągnięcie prędkości przekraczającej często 1 Gb/s, a nawet 10 Gb/s (tak jest chociażby w przypadku łącza światłowodowego od popularnego operatora INEA z Wielkopolski). Każdy z gamerów liczy na wygraną, gdy ma szybki Internet. Poznań to miejsce, w którym można spotkać liczną grupę entuzjastów rozgrywek typu multiplayer. Mieszkają w nim bowiem w dużej mierze młode osoby, często studiujące w licznych uczelniach, które chcą się w ciekawy sposób zrelaksować po południu albo w weekend.

Światłowód to łącze, które charakteryzuje się także doskonałą odpornością na zrywanie połączenia. Wynika to z faktu, iż zbudowano je z najwyższej jakości materiałów, przez co nawet w przypadku gwałtownych zjawisk atmosferycznych działa ono bez problemów. Nie trzeba się zatem obawiać, że nagła burza, śnieżyca lub skrajne temperatury spowodują przerwy w dostarczaniu Internetu, jak i obniżą jego prędkość, przez co rozgrywka online nie będzie już przynosiła satysfakcjonujących wyników.

Jaki światłowód jest najlepszy dla gamerów?

Dobry światłowód dla gamerów powinien zapewniać odpowiednią prędkość transferu danych. W przypadku chęci przeprowadzenia rozgrywki z wieloma graczami naraz, przy maksymalnych detalach, trzeba celować w łącze najszybsze, a więc takie, które osiąga prędkość około 10 Gb/s. Tylko ono zapewni maksymalny komfort przy rozgrywce online. Nie warto ryzykować i podpisywać umów na wolniejsze łącza, gdyż przy nowych tytułach może się to okazać niekorzystne.

Idealnym rozwiązaniem dla gamerów jest oprócz tego łącze symetryczne, w którego przypadku można liczyć na taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych. Dzięki temu rozgrywka online przebiega bez zacinania się obrazu, można więc w jej trakcie osiągnąć dobre wyniki. Wpływa to na poziom radości czerpanej z tego typu aktywności. Łącza symetryczne można spotkać coraz częściej także przy światłowodach, których ceny nie różnią się już znacząco od cen łączy asymetrycznych. Ponadto, jeśli chodzi o polski Internet, Poznań jest miejscem, w którym spotkamy się z licznymi ofertami światłowodów typu symetrycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here