Jak uratować zalany telefon?
Water Feature Spray Water Drip Drop Of Water

Telefon to jeden z tych sprzętów elektronicznych, które towarzyszą nam w każdej sytuacji. Jest to oczywiście spore udogodnienie, ale również przyczyna częstych wypadków z udziałem telefonów. Do jednych z najczęstszych należą zalania telefonu. W takim przypadku wielu z nas załamuje ręce. Zalanie telefonu sprawia bowiem, że najczęściej przestaje on działać. Co więcej firmy zajmujące się serwisowaniem sprzętu oczekują od nas astronomicznych opłat za naprawę.Czy tak jednak musi być? A może istnieją skuteczne sposoby na uratowanie zalanego telefonu?

Okazuje się, że tak. Poniżej przedstawiamy sposoby na uratowanie sprzętu i zaoszczędzenie pieniędzy na kosztowne naprawy.

Jednym z podstawowych problemów, które wynikają z zalania telefonu poza zwarciem i uszkodzeniem baterii jest ryzyko zaśniedzenia poszczególnych elementów telefonu. Może to bowiem przyczynić się do tego, że będzie on całkowicie nieprzydatny. Co więcej, nawet jeśli uda nam się naprawić zaśniedziały telefon musimy przygotować się na to, że będzie oznaczało to naprawdę duże wydatki. Zastanówmy się więc, co możemy zrobić.

Jak uratować zalany telefon?

Co może być potrzebne?

Jeśli chcemy podjąć próbę ratowania zalanego telefonu będziemy potrzebować kilku rzeczy. Wśród nich wymienić należy czysty spirytus (ok 250 ml), głęboką miseczkę, grzejnik, suszarkę oraz folię spożywczą. Wszystkie te przedmioty są niezbędne do wykonania skutecznej próby naprawy telefonu. Zgromadźmy więc je tak szybko, jak to możliwe. Tym bardziej, że aby proces “ratowania telefonu” okazał się skuteczny musi nastąpić nie później niż 2-3 godziny po jego zalaniu.

Krok po kroku

Co musimy zrobić by uratować nasz zalany telefon przed poważnymi uszkodzeniami? Przede wszystkim warto zacząć od rozebrania naszego telefonu. Ściągamy z niego obudowę – w szczególności te elementy, które łatwo możemy zdjąć ponieważ nie są przykręcone śrubkami. Poza tym pozbądźmy się także baterii oraz wyjmijmy karty sim oraz karty pamięci.

Kolejny krok może wydawać się nieco szokujący, jednakże naprawdę działa. Wystarczy sprawdzić, ze jeszcze do niedawna był stosowany nawet przez profesjonalne serwisy. Co musimy zrobić? Pozbawiony obudowy i baterii telefon należy włożyć do miseczki po czym zalać go spirytusem. Powinno być go na tyle dużo, by cały telefon znalazł się pod jego powierzchnią. Następnie należy zabezpieczyć miseczkę tak, by spirytus nie zwietrzał. W tym celu warto wykorzystać folię spożywczą, którą szczelnie owiniemy naszą miseczkę. Tak przygotwana powinna zostać odłożona na 5-6 godzin. Nie ma powodów do obaw, to całkowicie bezpieczne.

Co dalej?

Po upływie tego czasu należy wyjąć telefon oraz położyć go w ciepłym miejscu na następne dwanaście godzin. W roli ciepłego miejsca doskonale sprawdzi się np. grzejnik. Dopiero po upływie tego czasu możemy złożyć telefon i spróbować go uruchomić, W większości przypadków po wykonaniu wszystkich wymienionych przez nas porad telefon działa bez zarzutu. Dlaczego? To proste. Spirytus rozcieńcza wodę znajdującą się w telefonie i znacznie szybciej paruje.Dzięki temu jest w stanie skutecznie osuszyć nasz telefon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here