Internet
fot. pexels.com

Przyznaj – Internet to Twój drugi dom. Oglądasz w nim życie innych, słuchasz muzyki, oglądasz filmy i pobierasz różnorodne pliki. Właśnie to ostatnie działanie, czyli pobieranie czegoś z Internetu na swój komputer, jest szczególnie niebezpieczne. Dowiedz się kilku rzeczy, które powinieneś wiedzieć surfując po Internecie, czyli świecie online.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-pobrac-piosenke-z-youtube/ 

Korzystaj z bezpiecznych źródeł

Internet jest miejscem, gdzie jest dużo dobra (praktycznych informacji), ale też sporo niebezpieczeństw (oszustwa internetowe, wykradanie danych). Należy umieć więc korzystać ze świata online, ponieważ w przeciwnym razie będzie to dla nas bardzo niebezpieczne w skutkach i konsekwencjach. Czym zatem są bezpieczne źródła? To miejsca sprawdzone, posiadające certyfikaty bezpieczeństwa, takie, które umożliwiają nam dostęp do danych, jakie tam zostawiamy. Alternatywnie można odpowiedzieć czym są miejsca w sieci, których warto unikać. To głównie strony niestrzeżone, działające nielegalnie, np. pobieranie filmów z pirackich źródeł. 

Wystarczy sobie wyobrazić sytuację, gdzie zostajesz ofiarą wskutek korzystania z nielegalnych stron i nielegalnego pobierania stamtąd różnorodnych plików – zdjęć, muzyki, wideo. Pomyśl tylko, co będzie twoją obroną na pobranie pirackiego pliku. Trudno w takiej sytuacji zgłosić swój problem, ponieważ ty również masz po swojej stronie różnorodne przewinienia, za które możesz być osądzony. 

Skąd pobierać pliki?

Możesz mieć zatem pytanie w głowie – skąd masz pobierać pliki, jak podejść do tematu, gdy chcesz coś ściągnąć, ale nie jest to powszechnie dostępne. Przede wszystkich nie korzystaj z pirackich źródeł. To prawda, jest tam wiele plików do pobrania za darmo, ale naprawdę lepiej jest zapłacić i nabyć dany plik legalnie niż walczyć później z przestępcami internetowymi i być ich ofiarą. W Internecie jest bardzo dużo miejsc, z których można korzystać legalnie i to z nich należy czerpać różnorodne informacje.

Przeczytaj też: http://cyberprzestepczosc.info/uwazaj-na-takie-polaczenia-przychodzace/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here