gry
fot. pixabay.com

Ludzie dzielą się na dwie grupy: zajadłych przeciwników gier i ich zapamiętałych miłośników.  Nie warto jednak stać twardo na swojej skrajnej pozycji. Prawda często leży po środku. Gry, oczywiście, maja swoje negatywne aspekty, trudno jednak odmówić im zalet, zwłaszcza jeśli podejdziemy do tematu rozsądnie. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jakies-fajne-gry/

Najbardziej obawiamy się, gdy do gier siadają najmłodsi. Faktycznie, dzieci są jeszcze bardziej niż dorośli podatne na uzależnienie. Należy więc zachować czujność. Trudno jednak zakazać im gier zupełnie. Im starsze mamy dziecko, tym presja z jego strony będzie większa. I nic dziwnego, skoro wszyscy rówieśnicy wokół rozmawiają o tego typu rozgrywkach. To, że skapitulujemy i zgodzimy się na zainstalowanie gier, wcale nie musi oznaczać naszej porażki. Jeśli podejdziemy do tematu rozsądnie i ustalimy jasne zasady, możemy odnieść wiele korzyści. 

Ustalmy jasne zasady

Ustalmy ilość czasu, jaki dziecko może spędzić na graniu. Niech nas nie dziwi i nie złości to, że dziecko niechętnie będzie kończyło zabawę i nawet urządzało sceny. To naturalne, ponieważ głęboko weszło w wirtualny świat, który jest dla niego atrakcyjny. Aby nieco złagodzić te reakcję, warto pod koniec ustalonego czasu w delikatny sposób skierować jego uwagę na atrakcyjne sprawy, zajęcia w „prawdziwym życiu”. 

Jeśli nasze dziecko samodzielnie obsługuje sprzęt elektroniczny, ma swój telefon, ustawmy w nim automatyczna blokadę czasu korzystania z aplikacji. To wygodne rozwiązanie, które zdejmuje z nas przykry obowiązek przerywania dziecku gry. 

Wybierzmy wartościowe gry

Nie zdawajmy się tylko na preferencje dziecka, jeśli chodzi o wybór gier. Niektóre z nich są bezproduktywnymi zjadaczami czasu, przepełnione reklamami. W sklepie z aplikacjami dostępnych jest wiele wartościowych gier, które wciągną nie tylko najmłodszych, ale również i nas. Wiele z nich jest bezpłatnych lub w bardzo przystępnej cenie. Rozwijają myślenie logiczne i przestrzenne, rozbudzają kreatywność i nieszablonowe myślenie. Szczególnie polecamy: Bit by bit, Hook, Monument Valley, Shadowmatic. 

Przeczytaj tez: http://www.valhalla.pl/jak-sprawdzic-numer-ipzy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here