Fortinet

Każda sieć wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. W tym celu wykorzystuje się najczęściej zapory sieciowe (ang. firewall). Mianem zapory sieciowej określa się zarówno sprzęt informatyczny, który posiada specjalistyczne oprogramowanie oraz same oprogramowanie przeznaczone do ochrony i zabezpieczenia przed niechcianymi intruzami. Jest to rodzaj połączenia, którego nadrzędną funkcją jest ochrona sieci LAN przed niechcianym dostępem z zewnątrz. W dzisiejszym artykule przedstawię Państwu najlepsze rozwiązania w zakresie zapory sieciowej dla Państwa firmy. Dzięki jej obecności żaden nieproszony gość nie zagrozi bezpieczeństwu Państwa danych.

Charakterystyka firmy Fortinet

Fortinet jest amerykańską korporacją działającą w zakresie sektora informatycznego IT. Głównym celem jaki przyświeca firmie jest wizja zapewnienia zintegrowanego oraz wysokowydajnego bezpieczeństwa całej strukturze informatycznej IT w firmie klienta. Główna siedziba firmy znajduje się w Sunnyvale w Kalifornii.

W ofercie korporacji Fortinet można znaleźć zarówno specjalistyczne oprogramowanie jak i sprzęt, który stosuje się jako rozwiązania najwyższej jakości bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Produkty firmy Foritinet charakteryzują się niezawodnością. Co więcej pozwalają na współpracowanie ze sobą wielu podzespołów, dzięki czemu tworzą bardzo spójną strukturę. Główną specjalnością firmy jest oprogramowanie oraz sprzęt zapobiegający cyberprzestępstwom. Między innymi w ich ofercie można znaleźć zapory sieciowe, które chronią przed szkodliwym oprogramowaniem oraz niechcianą pocztą elektroniczną tzw. spam. Produkty Fortinet dedykowane są zarówno dla niewielkich firm jak i dużych korporacji.

Czym jest UTM?

fortigate

UTM (ang. unified threat management) to nic innego jak rodzaj zapory sieciowej, która może pełnić wiele zadań równocześnie. Wśród jej najważniejszych funkcji można wyróżnić:

– pełni funkcję filtra antyspamowego;

– jest oprogramowaniem antywirusowym;

– pozwala na wykrywanie włamań oraz nieautoryzowanych dostępów do komputera;

– umożliwia dokonywania selekcji treści;

– może być także routerem;

– obsługuje różne standardy sieciowe.

Urządzenia firmy Fortinet

Do najbardziej znanej marki urządzeń firmy Fortinet należy rodzina FortiGate. Są to rozwiązania typu UTM. Produkty z tej serii są urządzeniami, które pozwalają w sposób ujednolicony zarządzać zagrożeniami, które pojawiają się po podłączeniu komputerów do sieci. Najczęściej w swej strukturze posiadają kilka modułów ochronnych.

Urządzenie FortiGate pozwala na równoczesne pełnienie funkcji zapory sieciowej oraz routera. Dodatkowo stanowi także rodzaj brzegowego antywirusa. Jest również rodzajem web, DNS i contenst filtru. Pozwala na inspekcję SSL. Może zostać wykorzystany jako serwer VPN oraz IPS i DLP.

Urządzenia FortiGate to gwarancja najwyższej ochrony przed wszelkimi zagrożeniami. Jego niezawodność oraz jakość potwierdzona została licznymi certyfikatami. Urządzenia FortiGate pozwalają na ciągłą ocenę ryzyka. Jest to możliwe w dużej części dzięki zastosowaniu zaawansowanej automatyzacji w urządzeniach firmy Fortinet. Co więcej posiadają także spójną polityką bezpieczeństwa.

Urządzenie FortiGate 80E Series

Urządzenie FortiGate 80E Series

W serii FortiGate 80E można wyróżnić urządzenia takie jak 80E, 80E-POE, 81E oraz 81E-POE. Pozwalają one na wysokiej jakości rozwiązania w zakresie zabezpieczenia oraz sieci SD-WAN. Urządzenia tej serii charakteryzują się kompaktową budową, która sprawdzają się zarówno w małych jak i dużych firmach. Są to urządzenia, które zapobiegają cyberatakom. FortiGate 80E są rozwiązaniami niedrogimi w swojej klasie oraz bardzo łatwymi oraz intuicyjnymi do instalacji oraz wdrożenia.

ForiGate 80E pozwala na identyfikację tysięcy aplikacji oraz programów, które znajdują się w ruchu sieciowym. Dzięki temu zapewnia wysokiej jakości ochronę. Pozwala zapobiegać także atakom hackerskim, ponieważ wykorzystuje inteligentne oprogramowanie, które ciągle aktualizuje się w zakresie zagrożeń. Dodatkowo wspierany jest przez usługi bezpieczeństwa FortiGuard Labs, które z kolei wykorzystują sztuczną inteligencję.

Urządzenia Fortinet uważane są za jedne z lepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Dostarczają najlepszą w branży wydajność ochrony przed wszelkimi rodzajami zagrożeń oraz bardzo niskie wartości opóźnień. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego rodzaju procesora bezpieczeństwa (SPU).

W tym artykule przedstawiliśmy Państwu najciekawsze rozwiązania w zakresie zapory sieciowej oraz oferty firmy Fortinet. Urządzenia FortiGate 80E charakteryzują się niezawodnością i łatwości obsługi. Dodatkowo są stosunkowo niedrogie, co sprawia, że są rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej firm. Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem odpowiedniego dla siebie sprzętu sieciowego oraz teleinformatycznego to zapraszamy do kontaktu z doradcami technicznymi firmy Thomas IT. Nasi eksperci doradzą najlepsze rozwiązanie dla Państwa działalności. Gorąco zapraszamy!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here