Czy warto korzystać z Protonmail?

0
1496

Nieograniczone możliwości, które niesie ze sobą korzystanie z internetu są niewątpliwie największym plusem tego wynalazku. Dzięki internetowi możemy bowiem w każdym miejscu na ziemi przeczytać aktualne informacje z całego świata, a także skontaktować się z każdym, niezależnie od tego, gdzie mieszka. Ponadto, internet daje możliwość zarabiania naprawdę dużych pieniędzy, np. poprzez inwestowanie w akcje lub spekulację na Forexie.

Bardzo ciekawym sposobem zarabiania z wykorzystaniem komputera i internetu jest programowanie. Jest to zajęcie niezwykle trudne, jednak osoby, które specjalizują się w programowaniu bardzo często znajdują zatrudnienie w wielu dużych firmach z branży IT. Można zatem wywnioskować, że internet jest jednym z najważniejszych wynalazków na świecie, które w pewnym stopniu zrewolucjonizowały świat. Niesie on jednak ze sobą całe mnóstwo zagrożeń, takich jak na przykład ryzyko utraty prywatności. Możemy bowiem narazić się na to, że nasze dane osobowe zostaną skradzione, na przykład robiąc zakupy w sklepach internetowych, które nie są zabezpieczone certyfikatem SSL.

Ponadto możemy narazić się na inwigilację naszych prywatnych wiadomości. Bezpieczeństwo w internecie jest bardzo ważnym tematem, dlatego też na rynku powstaje coraz więcej firm, które wychodzą naprzeciw potrzebom ludzi, tworząc różnego rodzaju programy zapewniające bezpieczeństwo w internecie. Jednym z takich programów jest aplikacja Protonmail. Powstała ona w Szwajcarii, czyli kraju, w którym zasady dotyczące prywatności w internecie są bardzo zaostrzone. Jest to skrzynka pocztowa, która umożliwia wysyłanie wiadomości szyfrowanych.

Osoba, która otrzymuje wiadomość z Protonmail, musi posiadać specjalne hasło, które pozwala odszyfrować wiadomość. Jest to rozwiązanie niesamowicie ciekawe dla osób, które cenią sobie prywatność w internecie i nie chcą, by ich prywatne wiadomości trafiły w niepowołane ręce. Warto zajrzeć na stronę techpolska.pl/protonmail-czy-warto/, aby dowiedzieć się nieco więcej na temat tej aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here