Jak znaleźć zgubiony telefon?

W dzisiejszych czasach wszyscy korzystamy z telefonów komórkowych. Pomagają nam one nie tylko w codziennym kontaktowaniu się z bliskimi, ale również są źródłem informacji i rozrywki. Nic więc dziwnego, że wiele osób nie rozstaje się ze swoim smartfonem i jest od niego uzależniona.

Problem pojawia się wtedy, gdy w wyniku różnych okoliczności zgubimy nasz telefon. Jest to nie tylko spory kłopot i utrudnienie ale również ryzyko poniesienia niemałych wydatków. Pamiętajmy jednak o tym, że nie warto panikować.
Trzeźwy umysł oraz logiczne myślenie mogą nam bowiem pomóc w odzyskaniu swojego cennego telefonu. Przedstawiamy kilka prostych rad, które mogą pomóc w tej sytuacji.

Zadzwoń do siebie

Pierwszym krokiem osoby, która zgubiła swój telefon powinno być nic innego jak zadzwonienie na swój numer. Dzięki temu możemy sprawdzić czy telefon nie dzwoni gdzieś w pobliżu np. za łóżkiem, lub ukryty w przepastnej torbie. Normalny sygnał wybierania numeru jest też znakiem, że telefon prawdopodobnie nie został skradziony. Jeśli jednak włącza się automatyczna sekretarka lub komunikat “abonent jest niedostępny” możemy obawiać się kradzieży. Na szczęście, istnieje również możliwość, że bateria telefonu po prostu rozładowała się.

Zastanów się i poszukaj

Jeśli nie udało nam się odnaleźć telefonu po jego dźwięku nie wpadajmy w panikę. Warto po prostu zastanowić się gdzie byliśmy ostatnio oraz co robiliśmy. Szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na moment i miejsce, w którym ostatni raz używaliśmy swojego telefonu. Warto udać się w nie i sprawdzić, czy przez pomyłkę nie zostawiliśmy go na stole, biurku czy ławce. Warto również dokładnie przeszukać samochód. Często bowiem zdarza się tak, że telefon, który mieliśmy w kieszeni wypada i ląduje pod siedzeniem samochodowym.

Jak znaleźć zgubiony telefon?

Co dalej?

Telefon nadal nie odnalazł się? Cóż, w takim przypadku sprawa staje się poważniejsza. Nadal jednak możemy zminimalizować straty. Co możemy zrobić? Wszystko zależy od wartości naszego telefonu.

Jeśli jego wartość to ponad 1 000 zł, czas zadzwonić na policję i zgłosić kradzież telefonu. Nie ma powodu by obawiać się kontaktu z Policją. Ma ona bowiem możliwość namierzenia Twojego telefonu (bez względu na to, jaka karta będzie w środku) po numerze IMEI. Jest to numer, który posiada każdy model telefonu. Znaleźć możemy go np. na opakowaniu urządzenia.

Co w przypadku telefonów o wartości niższej niż 1000 zł? W takim przypadku policja najczęściej decyduje się na blokadę numeru IMEI, przez co urządzenie staje się bezużyteczne dla potencjalnego złodzieja. Nie ma już więc możliwości np. sprzedaży go innej osobie.

Warto więc zastanowić się, czy zgłaszać kradzież. Złodzieje w takich przypadkach najczęściej wyrzucają bowiem nieprzydatne urządzenie co sprawia, że masz zerowe szanse na odzyskanie swojego telefonu. O wiele lepiej przejść się po komisach, lombardach oraz sklepach z używanymi rzeczami. Nie tylko w celu sprawdzenia czy nie ma tam Twojego telefonu ale również po to, by zostawić opis i IMEI oraz prośbę o kontakt.
Często w ten sposób udaje się złapać złodzieja lub nieuczciwego znalazcę. Nie trać więc nadziei na odzyskanie swojego telefonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here