Jak zabezpieczyć dane w telefonie, komputerze i tablecie?

Z telefonu i tabletu korzysta w dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas. To przydatne w życiu codziennym urządzenia, które niestety zawierają wiele cennych danych o nas samych. Tymczasem kradzież lub zgubienie sprzętu może zdarzyć się każdemu z nas. Zwłaszcza w wakacje oraz w sytuacjach, w których podróżujemy ze sprzętem. W jaki sposób możemy zabezpieczyć posiadany przez nas sprzęt elektroniczny by nie bać się przejęcia naszych danych przez niepowołane osoby? Podpowiadamy.

Jak zabezpieczyć dane w telefonie, komputerze i tablecie?

Chmura ze zdjęciami

Wszyscy doskonale wiemy, że fakt wyposażenia naszych urządzeń w aparaty fotograficzne zachęca do utrwalania chwil. Tym bardziej, że jakość zdjęć, które wykonują tablety i smartfony niejednokrotnie nie ustępuje w niczym profesjonalnym aparatom. Z tego powodu wakacyjne pamiątki wykonujemy właśnie telefonem lub tabletem. W przypadku utraty urządzenia w wyniku kradzieży, zgubienia lub zniszczenia tracimy niestety wszystko. Co więcej powstaje obawa, że zdjęcia te wpadną w niepowołane ręce.

Jak się przed tym chronić? Istnieje obecnie naprawdę wiele rozwiązań, które chronią nas przed utratą fotografii lub (co gorsza), wpadnięciu ich w niepowołane ręce.
Jednym z tych, które są najbardziej znane a tym samym najczęściej stosowane jest regularne przenoszenie zdjęć z telefonu i tabletu na komputer. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to zbyt wygodny sposób zabezpieczania pamiątek oraz ich ochrony na wypadek utraty sprzętu.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest kopia zapasowa. Nic więc dziwnego, że cieszy się coraz większą popularnością.
Kopię zapasową bez trudu wykonamy zarówno w urządzeniach z Androidem, jak i na sprzęcie firmy Apple. Obydwa systemy operacyjne pozwalają na automatyczne przesyłanie zdjęć do internetowego dysku, czyli tak zwanej chmury. Tam możemy nie tylko zarządzać ich prywatnością, ale również łatwo przesyłać lub udostępniać w social mediach.

Jak zabezpieczyć dane w telefonie, komputerze i tablecie?

Nie strać kontaktów

Kolejnymi, niezwykle cennymi danymi na naszych telefonach i tabletach są listy kontaktów do bliskich i znajomych. O nie również warto odpowiednio zadbać. Tutaj również możemy regularnie kopiować je na komputer, jednak nie jest to rozwiązanie wygodne i szybkie. Zwłaszcza jeśli posiadamy kilka urządzeń z tym samym systemem operacyjnym. W takim przypadku znacznie lepiej kontakty zsynchronizować a więc również przenieść do chmury by były dla nas dostępne z każdego miejsca oraz urządzenia.

Jak zadbać o bezpieczeństwo laptopa?

Telefon komórkowy i tablet to nie jedyne urządzenia, które zabieramy ze sobą np. na wakacje. Często na tej liście znajduje się również laptop, na którym mamy wiele cennych, prywatnych i ważnych informacji. Jak o nie zadbać? Po raz kolejny zadbajmy o przesłanie wszystkich danych i plików do chmury. W internetowym dysku będą bezpieczne i nie ulegną zniszczeniu.
Co jeszcze możemy zrobić? Skorzystać z jednego z bezpłatnych programów, które po zgubieniu lub kradzieży sprzętu namierzą jego lokalizację, co ułatwi nam odzyskanie sprzętu. Co więcej, programy takie zdalnie blokują lub wymazują dane na urządzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here