Jak wysyłać dzwonki przez Bluetooth?

Unikalny dzwonek na telefon, którym jest np. nasza ulubiona piosenka poprawia nasz nastrój i sprawia, że doskonale wiemy, że dzwoni właśnie nasz telefon. Wiele osób często i chętnie zmienia dzwonek na taki, który pasuje do ich nastroju lub rodzaju aktywności tworząc naprawdę sporą kolekcję dzwonków. Niestety, koszt zakupu nowego dzwonka z jednego z serwisów jest wysoki. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się czy można w inny sposób pozyskać na swój telefon interesujące nas dzwonki.

Jednym z rozwiązań jest przesłanie ciekawego dzwonka od znajomego w wiadomości MMS. Nie da się jednak ukryć, że to wciąż oznacza koszty. Na szczęście istnieje sposób, dzięki któremu ulubionymi i popularnymi dzwonkami możemy wymienić się zupełnie za darmo. Jest to możliwe dzięki Bluetooth. W jaki sposób wykorzystać go do przesyłania dzwonków? Podpowiadamy.

Czego potrzebujemy?

Aby móc przesłać dzwonki na telefon od innej osoby zarówno Ty jak i ona potrzebujecie telefonów, które wyposażone są w funkcję Bluetooth. Potrzebne są oczywiście także ciekawe dzwonki, którymi warto się wymienić oraz odrobina czasu. Poza tym, nie potrzebujemy niczego więcej

Jak wysyłać dzwonki przez Bluetooth?

Krok po kroku

Rozpoczynamy od włączenia funkcji Bluetooth na telefonach. Co ważne musi być ona włączona zarówno na telefonie, z którego będziemy wysyłać dzwonek, jak i na tym, który go odbiera. Dobrze również ustawić widoczność urządzenia na dostępne dla innych.

Kolejny krok to wyszukanie dzwonków lub utworów, które chcemy przesłać na drugi telefon. Osoba, która wysyła dzwonek komuś musi po wybraniu odpowiedniego pliku kliknąć w menu “Opcje”. Następnie należy wybrać “Wyślij” a jako sposób wysyłania kliknąć Bluetooth. Z jej strony to wszystko.

Przychodzi kolej na odbiorcę dzwonka. Na jego telefonie pojawi się komunikat o próbie przesyłania danych na jego telefon poprzez Bluetooth. By dzwonek został przesłany i zapisał się w pamięci telefonu należy zgodzić się na jego przesłanie. Rozpoczyna to proces pobierania, który w zależności od długości i jakości dzwonka może trwać od kilkunastu sekund aż do kilku minut.

Pobrany dzwonek zapisuje się najczęściej automatycznie, warto jednak sprawdzić czy jesteśmy w stanie swobodnie go odnaleźć. Jeśli nie warto przenieść go do folderu z dźwiękami.Jest to bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu.

Co ważne w ten sam sposób możemy przesyłać nie tylko dzwonki, ale również całe utwory muzyczne, zdjęcia a nawet filmy. Warto więc pamiętać o wykorzystywaniu funkcji Bluetooth, ponieważ jak żadna inna pozwala nam na darmowe dzielenie się treściami multimedialnymi. To zresztą sprawia, że jest tak popularna i chętnie wykorzystywana, szczególnie przez młodych ludzi.

Jak więc widać przesyłanie dzwonków przez Bluetooth jest rozwiązaniem zupełnie darmowym. Co więcej, proces ten jest prosty i intuicyjny. Każdy z nas może więc poradzić sobie z przesłaniem ulubionego dzwonka do innej osoby lub pobraniem go od kogoś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here