Jak zgrać muzykę z kasety na komputer?

Chyba każdy z nas pamięta czasy, kiedy nośnikiem ulubionej muzyki były kasety magnetofonowe. Wielu z nas ma wciąż pokaźne kolekcje kaset a na nich ulubione szlagiery z młodości czy piosenki, które wywołują wspomnienia. To oczywiste, że chcemy ochronić je przed zapomnieniem. Czy jednak jest to możliwe? Okazuje się, że tak. Istnieją bowiem sposoby na to by muzykę z kaset zgrać na komputer a później na płytę CD. Jakie? Poznajmy je.

Przygotuj wszystko co potrzebne

Zanim rozpoczniemy proces zgrywania muzyki z kaset na komputer warto zgromadzić wszystkie potrzebne nam rzeczy. Dzięki temu cały proces przebiegnie sprawnie i bez żadnych utrudnień. Czego więc potrzebujemy?

Przede wszystkim warto zgromadzić wszystkie kasety z utworami, które zamierzamy zgrać. Potrzebny będzie nam również sprawnie działający magnetofon do odtwarzania kaset. Ponadto konieczny będzie także komputer oraz płyty CD. Na komputerze musimy zainstalować odpowiednie oprogramowanie. W tym wypadku chodzi o program Audacity, który dostępny jest do pobrania online. Poza tym musimy mieć również kabel z końcówkami minijack a więc takimi, które pasują do wejścia słuchawkowego zarówno w magnetofonie, jak i komputerze.

Jak zgrać muzykę z kasety na komputer?

Jak zgrywać muzykę?

Zaczynamy, jak można się domyśleć od włożenia kasety do magnetofonu. Następnie musimy podłączyć nasz odtwarzacz z komputerem za pomocą przygotowanego wcześniej kabla. Umieszczamy go w miejscu na słuchawki w magnetofonie i wejściu na mikrofon w komputerze.

Jeśli do tej pory nie zainstalowaliśmy programu Audacity czas by to zrobić. Musimy go bowiem otworzyć oraz wcisnąć opcję “record”. Po tym należy rozpocząć odtwarzanie muzyki z kasety.

Jeśli wszystko do tej pory udało nam się zrobić zgodnie z wytycznymi na ekranie powinny pojawić się fale dźwiękowe. To znak, że muzyka z kasety jest nagrywana przez program. Nagrywamy tak długo, jak długo trwa utwór, który chcemy ocalić od zapomnienia. Kolejny krok to zapisanie go na dysku naszego komputera. W tym celu wybieramy z menu górnego pozycję File i tam opcję „export as waves”

Wybieramy miejsce, w którym plik z piosenką ma zostać zapisany, po czym zamykamy program. Powtarzamy to z każdym utworem, który chcemy zgrać.

Jeśli zależy nam na tym by muzykę przenieść na płytę CD musimy skorzystać z programu do nagrywania płyt takiego jak np. NERO. Wybieramy w nim opcję: “stwórz music audio CD”, wybieramy zgrane przez siebie utwory, układamy je według kolejności która przypadnie nam do gustu po czym wybieramy opcję “Burn”. Gotowe. Płyta z hitami z naszej młodości jest gotowa.

Jak więc widać muzyka, którą pieczołowicie przechowujemy na starych i często zakurzonych kasetach magnetofonowych nie musi zostać zapomniana. Sposób na jej zgrywanie jest bardzo prosty i naprawdę skuteczny. Przekonało się o tym już wiele osób, które skorzystały z tej metody.

Warto więc zdecydować się na przeniesienie ulubionych utworów z przeszłości jak najszybciej, póki wciąż możemy mieć dostęp do sprawnie działających magnetofonów. Urządzenia te są bowiem niezbędne w tym procesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here