Jak przedłużyć żywotność baterii w telefonie?

W dzisiejszych czasach praktycznie bez przerwy korzystamy z naszych telefonów. Rozmowy telefoniczne, smsy, korzystanie z internetu, robienie zdjęć – to wszystko sprawia, że bateria w naszym telefonie szybko się wyczerpuje. Im jest starszy, tym bateria wytrzymuje mniej. Co zrobić by przedłużyć jej żywotność? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwalają na przedłużenie czasu działania baterii. Poznajmy je i wykorzystajmy w codziennym życiu. Skorzystaj z naszych wskazówek a nie będzie to trudnym zadaniem.

Jak przedłużyć żywotność baterii w telefonie?

Formatowanie baterii

Aby bateria w naszym telefonie była pojemna i działała przez długi czas po zakupie telefonu musimy odpowiednio ją sformatować. To bardzo ważne. Niestety, wiele osób nie jest w stanie wykonać tego prawidłowo. Tymczasem to wcale nie jest trudne. Przede wszystkim, musimy pamiętać o 3 krotnym ładowaniu przez długi czas. Powinno ono trwać od 10 do 14 godzin. Co równie ważne, ładowanie telefonu musimy rozpocząć dopiero po całkowitym rozładowaniu baterii, aż do wyłączenia telefonu. Pamiętajmy też o tym, by nie odłączać ładowarki przed podanym przez nas czasem. Nawet wtedy, gdy telefon wyświetla komunikat, że bateria jest naładowana.

Skuteczne ładowanie

Wydawać by się mogło, że ładowanie baterii nie jest niczym trudnym. Tymczasem wielu z nas popełnia błędy, które sprawiają, że żywotność baterii ulega znacznemu skróceniu. Przyjrzymy się więc temu jak powinno wyglądać prawidłowe ładowanie baterii. Podstawową zasadą jest używanie oryginalnych ładowarek, które maja odpowiednie napięcie. Co więcej, za każdym razem powinniśmy ładować telefo wtedy, gdy bateria całkowicie się rozładuje. Poczekajmy więc aż telefon zupełnie się wyłączy. Ważne jest również to, aby baterię ładować do pełna, nie jedynie przez krótki czas. Poza tym, powinniśmy w miarę możliwości, ładować baterię telefonu wtedy, gdy jest on wyłączony.

Ustawienia, które warto znać

Ogromną rolę dla czasu funkcjonowania naszego telefonu ma również to z jakich ustawień korzystamy na co dzień. Sprawdźmy więc, czy nasze nawyki są prawidłowe. Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego jak wiele energii pochłania wyświetlacz naszego telefonu. Jeśli chcemy zmienić ten stan rzeczy warto zastanowić się nad zmniejszeniem jasności naszego wyświetlacza. Zastosowanie tego prostego sposoby znacznie zmniejszy pobór energii. Warto zrobić to tym bardziej, że w większości przypadów najwyższa jasność ekranu nie jest nam tak naprawdę potrzebna.

Kolejnym sposobem na dłuższą żywotność baterii jest ustawienie funkcji wygaszacza ekranu, która służy oszczędzaniu energii i sprawia, że nasz telefon przełącza się na tryb niskiego poboru prądu. Co ważne, wygaszaczem ekranu powinny być przede wszystkim obrazki ciemne lub czarne tło. To właśnie one pobierają bowiem najmniej energii. Unikajmy bardzo kolorowych tapet lub animacji.

Zadbaj o zasięg

Jeśli chcemy by bateria w naszym telefonie służyła nam przez długi czas zadbajmy również o to, by telefon znajdował się w miejscach o możliwie najlepszym zasięgu. Tryb wyszukiwania sieci pochłania bowiem naprawdę niemało energii. Podobnie jak niepotrzebnie działające funkcje takie jak Bluetooth czy Wifi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here