Jak podłączyć komputer do telewizora?

Podłączenie komputera do telewizora pozwala nam nie tylko na odtworzenie zapisanych na nim zdjęć i filmów. To również sposób na to by cieszyć się grą na dużym ekranie. Niestety, podłączenie komputera do telewizora nie jest zadaniem łatwym. Wymaga bowiem odrobiny wiedzy oraz wielu umiejętności. Musimy zdawać sobie sprawę , że przy każdym elemencie, który podłączamy musimy sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Jeśli o tym zapomnimy nie będziemy wiedzieli gdzie został popełniony błąd co skutkować będzie wykonaniem całego zadania od początku.

Poniżej przedstawiamy jednak szczegółową instrukcję podłączania komputera do telewizora, dzięki czemu wykonanie tej czynności nie powinno być trudne.

Jak podłączyć komputer do telewizora?

Od czego zacząć?

Jeśli chcemy podłączyć komputer do swojego telewizora powinniśmy zacząć od znalezienia złącza Audio/Video/TV in/out. W większości przypadków znajdziemy je z tyłu swojego komputera. Oznaczone jest zazwyczaj kolorem żółtym.

Jeśli mimo tego nie możesz go znaleźć następnym krokiem powinno być zaktualizowane karty video lub zainstalowanie nowej. Aby udało się nam to bez problemów warto odwiedzić dobry sklep komputerowy, w którym doświadczony pracownik pomoże nam w wybraniu idealnego sprzętu dla naszego komputera. Aby było to możliwe musimy znać takie dane jak model, typ komputera, system operacyjny, procesor oraz pamięć RAM.

Wszystko gotowe? Podłączamy!

Jeśli posiadamy już odpowiedni sprzęt nadchodzi czas na instalację oprogramowania do karty. Po jego zainstalowaniu możemy podłączyć do komputera oraz telewizora odpowiedni kabel. Co ważne, musimy podłączyć go do wejścia IN w odbiorniku telewizyjnym oraz OUT w komputerze. W przypadku starszych komputerów możemy potrzebować specjalnej przejściówki z większego na mniejsze wejście, które pasuje do telewizorów. Ten element również bez trudu znajdziemy w sklepie elektronicznym.

Jeśli posiadasz europejski telewizor musisz wykorzystać złącze SCART. To ważne. ponieważ wykorzystanie go do połączenia urządzeń jest o wiele łatwiejsze. Podobnie również konfiguracja urządzeń. W tym przypadku eurozłącze podpinamy do telewizora, a jego drugą końcówkę do portu TV OUT przy komputerze.

Łatwiejszy sposób

Istnieje jeszcze jeden sposób podłączenia komputera do telewizora. Wykorzystujemy w nim odtwarzacz DVD lub magnetowid. W takim przypadku warto upewnić się czy posiadamy w domu odpowiednie kable. Potrzebne będą nam kable audio IN/OUT z dwoma końcówkami – czerwone i czarne.
Zaczynamy od podłączenia telewizora do odtwarzacza DVD lub magnetowidu. Następnie kabel audio podłączamy do portu AUDIO OUT. Znajduje się on z tyłu komputera. Drugi koniec kabla umieszczamy w porcie audio IN/OUT w odtwarzaczu DVD lub magnetowidzie. Następnie wystarczy podłączyć TV/Video OUT z komputera z wejściem wideo IN w odtwarzaczu DVD.

Wszystko jest już prawie gotowe. Pozostało nam więc jedynie kliknięcie prawym przyciskiem myszki w ekran komputera oraz wybranie właściwości oraz wyjścia TV. Musimy jednak zaznaczyć, że opcja ta pojawi się jedynie wtedy gdy wszystkie poprzednie kroki zostały przez nas prawidłowo wykonane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here