Jak podłączyć telefon do komputera przez Bluetooth?

W dzisiejszych czasach smartfony pozwalają nam na wykonywanie zdjęć, filmów czy tworzenie dokumentów. Czasem jednak zdarza się tak, że pliki, które mamy na swoim telefonie chcemy szybko przesłać na swój komputer. Idealnym rozwiązaniem, które nam to umożliwia jest Bluetooth. Czym jest? To nowoczesna technologia, dzięki której możliwe jest bezprzewodowe łączenie ze sobą wielu urządzeń elektronicznych.

Warto wiedzieć, że komputery, które posiadają moduł Bluetooth pozwalają nam na podłączenie bardzo wielu różnych urządzeń. Wśród nich możemy wymienić nie tylko wspomniany już telefon, ale również skaner, modem czy drukarkę.

Aby jednak to zrobić musimy wykonać kilka prostych kroków. Podpowiadamy jak synchronizować telefon obsługujący Bluetooth z komputerem. Dzięki naszym radom przesyłanie plików stanie się szybkie i proste jak nigdy dotąd.

Jak podłączyć telefon do komputera przez Bluetooth?

Przede wszystkim oprogramowanie

Bez odpowiedniego oprogramowania przesyłanie plików może się nie udać. Właśnie dlatego pierwszym krokiem powinno być jego pobranie oraz instalacja. Na szczęście, nie jest to zadaniem trudnym. Aby pobrać potrzebny nam program musimy odwiedzić stronę producenta naszego telefonu. To właśnie tam program, którego potrzebujemy powinien się znajdować. Co ważne, oprogramowanie pozwalające na przesyłanie danych przez Bluetooth w znacznej większości przypadków są darmowe. Nie musimy więc obawiać się kosztów.z
Pobrany program musimy zainstalować. Nie jest to trudne. Dwukrotne kliknięcie na ikonę programu uruchamia kreatora instalacji. Wystarczy postępować według jego wskazówek. Po zakończeniu instalacji możemy zaś włączyć program.

Włączamy Bluetooth

Kolejny krok to włączenie Bluetootha na obu urządzeniach, które chcemy połączyć W przypadku komputera opcję, która nam na to pozwoli znajdziemy w Panelu sterowania – wystarczy kliknąć na widoczną tam ikonkę Bluetootha. Jeśli zaś chodzi o smartfon, musimy uaktywnić odpowiednią funkcję w panelu łączność. Nazwy mogą oczywiście nieco różnić się w przypadku różnych modeli telefonów. Po włączeniu Bluetootha na telefonie nasz komputer będzie w stanie wykryć urządzenie. Dodajmy również, że wiele laptopów posiada specjalny przycisk na klawiaturze, który włącza Bluetootha automatycznie.

Jak podłączyć telefon do komputera przez Bluetooth?

Czas na przesyłanie danych

Kolejnym krokiem jest połączenie urządzeń. Jeśli oba urządzenia mają włączony Bluetooth komputer powinien sam wykryć urządzenie co pozwala nam na szybkie nawiązanie połączenia. W takim przypadku wybieramy pliki, które chcemy przesłać. Pomoże nam w tym zainstalowane przez nas oprogramowanie.

Warto pamiętać, że przesyłanie plików (zwłaszcza dużych) poprzez Bluetooth może trochę potrwać, dlatego też uzbrójmy się w cierpliwość.
Po zakończeniu przesyłania wybranych przez nas danych pozostaje nam jedynie wyłączyć Bluetooth zarówno w komputerze, jak i telefonie. Jest to ważne, ponieważ zmniejsza zużycie baterii urządzeń.

Jak więc widać korzystanie z Bluetootha do przesyłania plików pomiędzy komputerami jest proste i intuicyjne. Powinno więc udać się bez żadnych przeszkód i trudności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here