Jak podłączyć Bluetooth?

Zestawy Bluetooth to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych. Dzięki nim możemy bez problemu prowadzić rozmowę telefoniczną w samochodzie, na siłowni, podczas biegania oraz setek innych aktywności. Aby jednak móc korzystać z takiego zestawu słuchawkowego trzeba podłączyć go w odpowiedni sposób. Podpowiadamy w jaki sposób można zrobić to szybko i bez żadnych problemów.

Jak podłączyć Bluetooth?

Krok po kroku

Jeśli zależy nam na tym by zacząć korzystać ze zestawu słuchawkowego musimy go najpierw włączyć. Kolejny krok to włączenie Bluetooth na naszym urządzeniu. Co ważne, musi on działać tak, by być widocznym dla innych urządzeń. Gdy to zrobimy czas po raz kolejny zająć się zestawem słuchawkowym. Należy nacisnąć jego przycisk zasilania i trzymać go tak długo aż zacznie migać ikonka powiązania urządzeń.

Ponownie spoglądamy na nasz telefon. Na wyświetlaczu powinno pojawić się zapytanie. Jego treść to zazwyczaj “Czy dodać zestaw słuchawkowy do tego telefonu?”. Oczywiście, należy wybrać opcję potwierdzenia.
Co jednak zrobić jeśli pytanie nie pojawia się. W takim przypadku warto wybrać opcję “wyszukaj nowe połączenia”. Z pokazanych urządzeń wybieramy zestaw słuchawkowy.

Często w takim przypadku telefon prosi nas o podanie hasła do zestawu słuchawkowego. Hasło najczęściej ustawiane jest fabrycznie jako 1234 lub 0000. Spróbujmy więc je wpisać. Jeśli hasło jest poprawne urządzenia zostają ze sobą połączone. Od tego momentu każde połączenie zostanie przekazane na zestaw słuchawkowy. Nie musimy więc martwić się o konieczność jego przekierowania a jedynie po prostu rozmawiać.

Kiedy zestaw słuchawkowy nie będzie nam już potrzebny wystarczy po prostu go wyłączyć. Co ważne, wyłączmy wtedy również funkcję Bluetooth w naszym telefonie. Stale aktywna będzie się bowiem przyczyniać do znacznie szybszego zużycia baterii w naszym telefonie.

Dlatego też po zakończeniu korzystania z urządzeń warto po prostu o tym pamiętać.

Jak podłączyć Bluetooth?

Jaki zestaw wybrać?

Wiele osób, które do tej pory nie korzystały z zestawów słuchawkowych zastanawia się jakie urządzenie wybrać by mieć pewność, że spełni ono nasze oczekiwania i pozwoli nam odbierać połączenia w każdych warunkach. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiadomo jednak, że warto postawić na urządzenia znanych marek, które są solidne i trwałe. Koniecznie warto sprawdzić również kształt słuchawki i w miarę możliwości sprawdzić jak trzyma się na uchu. Powinna bowiem nie spadać nawet w czasie intensywnego ruchu.
Wbrew obiegowej opinii nie musimy wcale kupować zestawu słuchawkowego stworzonego przez producenta naszego telefonu. W dzisiejszych czasach na rynku jest bowiem wiele zestawów uniwersalnych, które z całą pewnością spełnią swoją rolę i posłużą nam przez długi czas.

Podsumowując, wybór oraz podłączenie zestawu słuchawkowego Bluetooth nie musi być niczym trudnym. Obecnie większość urządzeń dostępnych na rynku działa intuicyjnie i nie stwarza żadnych problemów z konfiguracją. Można z nich korzystać na telefonach każdej marki.
Zastosowanie naszych prostych porad z całą pewnością pozwoli Ci więc cieszyć się możliwością bezprzewodowych połączeń w każdym miejscu i o każdej porze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here