w Internecie
fot. pexels.com

Jeśli jesteś rodzicem, koniecznie zadbaj o to, aby nie pozostawiać swojego dziecka samoistnie względem surfowania po Internecie. Może to być bardzo niebezpieczne dla jego rozwoju. Dowiedz się, jak np. zablokować strony, których nie chcesz, aby odwiedzało twoje dziecko i co jeszcze wykonać, aby surfowanie było możliwie bezpieczne.

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-zablokowac-strony-dla-doroslych/

Ustal z dzieckiem zasady korzystania z Internetu

To bardzo ważny punkt, który ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób twoje dziecko będzie korzystać ze świata online. Wytłumacz dziecku, jakie niebezpieczeństwa mogą na niego czyhać, jakie mogą być ich konsekwencje i jak się przed nimi uchronić. Powiedz w jakim celu można korzystać z Internetu i ustalcie godziny surfowania po nim, wówczas dziecko będzie świadome ile może sobie pozwolić na przebywanie online. Zaznacz mu również, że mimo iż w Internecie jest tak dużo atrakcyjnych stron i rzeczy, to warto żyć w świecie tradycyjnym, dzięki temu będziesz mieć realny wpływ na to, że twój maluch będzie odporny na uzależnienie od Internetu.

Ustalone zasady to nie wszystko

Niestety, nawet jak bardzo dokładnie ustalisz ze swoim dzieckiem w jaki sposób może korzystać z Internetu, nie będzie to równoznaczne z tym, że zabezpieczysz go przed możliwym niebezpieczeństwem. Pamiętaj zatem, aby regularnie wracać do przyjętych zasad i być może je udoskonalać albo dodawać nowe, adekwatnie do potrzeb. Zablokuj również strony dla dorosłych i inne, które wolisz aby twoje dziecko nie natknęło się na nie. W tym celu musisz skorzystać z ustawień przeglądarki i zablokować tam dostęp do tych stron, które chcesz przed dzieckiem ukryć. Bardzo pomocne mogą okazać się różnorodne programy i aplikacje, które wspierają rodziców w bezpiecznym surfowaniu dzieci w Internecie. Warto z nich korzystać, ponieważ są naprawdę skuteczne. Możesz również na komputerze ustawić czas, po którym ten wyłączy się. To jest szczególnie pomocne, gdy ustalasz z dzieckiem, że dziennie może korzystać z komputera np. 1 godzinę. Wtedy po upływie tego czasu, komputer sam się wyłączy. Pamiętaj też o ustawianiu haseł, chociażby hasła, które należy wpisać, aby uruchomić komputer.

Przeczytaj też: http://www.wiecejnizeko.pl/przepisy-na-grzyby-w-occie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here