Telefon to najbardziej osobiste urządzenie XXI wieku, które cechuje się niesamowitą funkcjonalnością. Dzięki smartfonowi możesz wykonać dowolne zdjęcie, które będzie pamiątką z wybranego wydarzenia. Warto z tego udogodnienia korzystać w maksymalnym stopniu i w ten sposób stworzyć cyfrową galerię wspomnień w swojej komórce.

Magia wyjątkowych chwil

Z pewnością wiele momentów ze swojego życia chciałbyś zachować w pamięci na dłużej. I nie chodzi tylko o te szczególnie wyjątkowe wydarzenia, jak ślub czy narodziny dziecka, ale także wiele mniejszych, jak choćby udany weekend ze znajomymi lub kolacja z drugą połówką. Warto co pewien czas wrócić do tych wspomnień, które wywołują uśmiech na twojej twarzy, a czasem są przyczyną chwili refleksji.

Niestety ludzka pamięć jest zawodna i wiele wspomnień z biegiem czasu traci na wyrazistości. Umyka coraz więcej detali, próby odtworzenia wydarzeń we własnej głowie są coraz trudniejsze, opowiedzenie i przekazanie tych chwil sprawia coraz więcej kłopotów, a do tego są one w dużej mierze narażone na własną wyobraźnię słuchacza. Ujmując rzecz krótko, zachować wspomnienia wcale nie tak łatwo.

Na szczęście dzięki nowoczesnym technologiom o wiele łatwiej zapisać w pamięci istotne chwile – i chodzi tu oczywiście o pamięć w wersji cyfrowej w postaci komórki takiej jak Samsung S9 czy S9+. Wysokiej klasy aparat z dodatkowymi systemami ułatwiającymi kadrowanie i poprawiającymi jakość obrazu to gwarancja wykonania znakomitego zdjęcia czy nagrania świetnego filmu niemal w każdej sytuacji.

Zdjęcia i filmy – Samsung S9

Wykonanie fotografii za pomocą tego smartfona jest właściwie banalnie proste. Wystarczy maksymalnie kilka kliknięć w wysokiej klasy wyświetlacz o przekątnej ekranu 5,8 cala oraz rozdzielczości QHD+, by z powodzeniem móc uchwycić dowolny kadr i uwiecznić go poprzez zapisanie w pamięci urządzenia. O jakość zdjęcia dba doskonała matryca o rozdzielczości 12 Mpix. Nie w tym tkwi jednak jej sekret, a w wykorzystaniu nowej technologii Super Speed Dual Pixel. Matryca dysponuje zintegrowaną warstwą DRAM, co pozwala na zapis w pamięci telefonu niezwykle szybkiej serii 4 zdjęć. Oprogramowanie natomiast automatycznie może utworzyć z nich jeden, najlepszy i unikalny kadr, a w trybie HDR aparat naświetla każdą klatkę 3 razy, finalny efekt może być więc wynikiem aż 12 ujęć. Dlatego wszystkie zdjęcia wykonane telefonem Samsung Galaxy S9 są na naprawdę najwyższym poziomie, którego nie powstydziliby się profesjonaliści.

Magiczne chwile możesz zapisać także w postaci filmów, a tu również dają o sobie znać nowoczesne rozwiązania firmy Samsung. Wystarczy wspomnieć o możliwości nagrywania wideo Super Slow-mo, czyli z prędkością zapisu 960 klatek na sekundę. Tak wysoka wartość pozwala na zwolnienie obrazu na niespotykanym dotąd poziomie, przy zachowanej najwyższej jakości detali.

Samsung S9 czy S9+?

Choć Samsung S9 jest telefonem kompletnym i absolutnie czołowym w swojej klasie, należy pamiętać o „starszym bracie”, czyli modelu S9+. Nie jest on oczywiście starszy, a po prostu nieznacznie większy, a konstruktorzy wyposażyli go w część lepszych podzespołów, dzięki czemu jest on pod niektórymi względami po prostu lepszy. Z drugiej strony cena jego zakupu jest już naprawdę wysoka, dlatego też w większości przypadków zupełnie wystarczający będzie Samsung Galaxy S9.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here