Z jakimi rodzajami pokrowców do telefonów mamy do czynienia?

0
2307

Mechaniczne uszkodzenia smartfonów to zdarzenie, które dziś niestety dotyka większość z nas. Potłuczone szybki, złamane przyciski, popękane ramki to cena jaką płacimy za postęp – lekkość, smukłość i inne wodotryski w postaci zaokrąglonych ekranów, czy specjalnych kamer. Wszystko wskazuje na to, że takie trendy będą się utrzymywać, może więc czas aby dać naszemu smartfonowi nieco więcej szans na przetrwanie i zaopatrzyć się w etui? Nie da ono oczywiście pewności niezniszczalności naszego urządzenia, ale wsparte odpowiednią folią lub szybką odporną na zarysowania i uderzenia przyczyni się zdecydowanie do wydłużenia żywotności niemal każdego smartfona. Dodatkowym walorem w przypadku wielu dostępnych na rynku pokrowców jest ich wygląd, który pomoże nam spersonalizować telefon, oraz specjalne funkcjonalności.

Jakie wybrać etui do telefonu?

Kiedy rozmawiamy z osobami, które miały okazję korzystać z telefonów komórkowych nasłuchamy się pewnie o niezniszczalności pierwszych modeli. Dziś smartfony działają i funkcjonują zupełnie inaczej z prostego aparatu do rozmów zmieniły się całkowicie w centra multimediów, które swoimi możliwościami prześcignęły już dawno niektóre komputery. Warto więc chronić nasze dane i urządzenie jeśli ma nam służyć nieco dłużej. Na szczęście każdy z łatwością może wybrać dla siebie odpowiedni pokrowiec.

A może etui sportowe?

Etui sportowe przeznaczone jest dla osób aktywnych, które nie lubią rozstawać się ze swoim telefonem podczas aktywności fizycznej. Ponieważ ważne jest podczas treningu uwolnienie obu rąk, najczęściej ten typ futerału zaopatrzony jest w opaskę, która umożliwia montaż sprzętu na ramieniu. Takie rozwiązanie przy wykorzystaniu słuchawek bezprzewodowych pozwala nam, na swobodne prowadzenie rozmowy, słuchanie ulubionej muzyki, a także rejestrowanie przebiegu treningu.

A może etui silikonowe?

Etui silikonowe zadowoli osoby lubiące zmieniać często wygląd swojego smartfona. Wykonane z silikonu, który można zadrukować niemalże dowolnym wzorem, chroni głównie tył i boki naszego urządzenia, pełniąc rolę dekoracyjną ale i zabezpieczającą podczas upadku telefonu na jego bok, choć jego skuteczność ochronna jest dość ograniczona. Doceni je każdy, kto chce wyróżnić swój sprzęt. Mogą być bezbarwne, brokatowe, jednokolorowe i z nadrukiem. Łatwe w montażu i przy ich wymianie. Są stosunkowo tanie.     

A może etui z klapką 2w1?

Najczęściej wykonane ze skóry, chroni telefon z każdej strony, niestety utrudniając też dostęp do ekranu smartfona. Wykonane bardzo estetycznie występują w wielu kolorach i odmianach – niektóre z powodzeniem mogą służyć jako statyw przydatny podczas oglądania multimediów, lub zastępując portfel – ponieważ mają miejsce na karty kredytowe i dokumenty. Etui skórzane mogą również posiadać specjalne okienka, które umożliwiają sprawdzenie godziny czy daty bez otwierania futerału. Niezależnie od funkcji znacząco zwiększa rozmiar naszego telefonu, dodając mu jednak często klasy.

A może etui pancerne?

Jeśli twoja praca polega na przebywaniu w trudnych warunkach – na przykład na budowie docenisz ten rodzaj futerału. Wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, odpornego na uderzenia, ścieranie i zginanie. Dzięki postępowi i korzystaniu z lekkich stopów metali (najczęściej magnezu) oraz odpornych tworzyw sztucznych nie powiększa znacznie rozmiarów telefonu i pozwala swobodnie korzystać ze wszystkich jego funkcjonalności. Tu najważniejsza jest funkcjonalność.

Podsumowanie

Jak widać każdy jest w stanie wybrać futerał dla siebie, o czym świadczy wielki wybór etui do telefonów w sklepie IziGSM. Warto o tym pomyśleć, zanim stłuczony ekran lub porysowana obudowa skutecznie zepsuje nam przyjemność obcowania z naszym nowym wymarzonym telefonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here