trening
fot. Pixabay.com

Czy trenując więcej zawsze znaczy lepiej? A może wręcz przeciwnie, w ten sposób spowodujemy przerosty? Sprawdź, jak trenować by uzyskać najlepsze efekty.

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/czestotliwosc-treningu-a-wzrost-miesni/

 

Wpływ częstotliwości treningu

Badania wykazały, że wyższa częstotliwość treningu oraz większe doświadczenie trenującego, co za tym idzie, bardziej rozbudowane mięśnie. Nie mniej jednak różnice między wynikami są trywialne a dodatkowo są uśrednione w związku z czym nie można brać ich za pewnik. Ważniejsze jest by obserwować swoje ciało i na podstawie tego zwiększać lub zmniejszać częstotliwość treningu. Dodatkowo stopniowo zwiększamy liczbę powtórzeń oraz obciążenie uważając na to, by nie dopuścić do przetrenowania. Najistotniejsza jest prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń by uniknąć kontuzji. Kolejnym istotnym czynnikiem jest odpowiednie zaplanowanie tygodnia by przeplatać treningi dając innym mięśniom odpocząć.

 

Trenowanie bolących mięśni

Jeśli jednak zdarzyło nam się, że wykonaliśmy zbyt intensywny trening co skutkowało bólem, powinniśmy dać czas na regenerację i powrócić do ćwiczeń gdy będziemy znów całkowicie sprawni by zmniejszyć ryzyko poważnego uszkodzenia ciała.

Przeczytaj też: http://cyberprzestepczosc.info/potencja-w-tabletce/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here