Działalność wielu firm opiera się przede wszystkim na pracy przy komputerach. W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie funkcjonowanie profesjonalnego przedsiębiorstwa bez odpowiedniego wsparcia technicznego, dlatego właśnie tak ważne jest, by mieć w firmie oprogramowanie dedykowane. Sprawdź, co to i dlaczego warto w nie zainwestować.

Oprogramowanie dedykowane i wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Oprogramowanie dedykowane to po prostu odpowiednio sprofilowane interfejsy i dane dostosowane do wymagań twojej firmy. Każde porządne przedsiębiorstwo powinno posiadać oprogramowanie dedykowane, ponieważ to znacząco ułatwia pracę w firmie. Takie oprogramowanie przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas. W każdej firmie kładzie się nacisk na inny dział – czasem ważna jest sprzedaż i szybka reakcja na zamówienia klienta, czasem najważniejszy jest bezpośredni kontakt z klientem. Niezależnie od tego, co w twojej firmie wychodzi na pierwszy plan, powinieneś posiadać oprogramowanie, które pozwoli pracować nad tym w możliwie najłatwiejszy sposób.

Ułatwienia na co dzień

Dobre oprogramowanie dedykowane działa wieloetapowo. Powinno obejmować zarówno języki programowania (C#, asp, net mvc 5, PHP – Kohana/ Laravel Framework), jak i grafikę (TML+CSS+Jquery+JavaScript), a także administrowanie bazą danych. Poza tym oprogramowanie dedykowane powinno być dostosowane do różnych pomniejszych zadań, takich jak np. wysyłanie newslettera do klientów, automatyczne wysyłanie maili z prośbą o ocenienie zakupów lub przypominających o zaległych fakturach. Oprogramowanie można też dostosować ze względu na panele dla klientów, które nie tylko ułatwią komunikację, ale też umożliwią klientom szybszy dostęp do danych.

Jak robi się idealne oprogramowanie?

Podstawą do stworzenia oprogramowania dedykowanego jest oczywiście rozmowa z klientem. Tylko dzięki temu programiści będą wiedzieć, na czym powinni się skupić przy tworzeniu oprogramowania. Warto wcześniej dokładnie przemyśleć, czego oczekujemy od pracy przy komputerze. Jeśli nie mamy konkretnego pomysłu, to dobrze jest podpytać specjalistów  – oni wykonali już tyle projektów, że z pewnością będą w stanie doradzić wybór odpowiedniego oprogramowania dedykowanego. Tworząc idealny model podziel sobie zadania na kilka grup – to znacząco ułatwi pracę. Mogą to być np. grupy „sprzedaż”, „klienci”, „kontakt”, „dostępność do programu”, „dokumenty”, „dane klientów”.

Dedykowane czy gotowe?

Część przedsiębiorców wciąż waha się, czy nie lepiej zamówić oprogramowanie gotowe. Co prawda takie rozwiązanie jest korzystniejsze dla naszych portfeli, ale pamiętaj, że to tylko chwilowe – dobre oprogramowanie dedykowane nawet jeśli kosztuje więcej, to szybko się zwróci, chociażby dzięki temu, że klient będzie mógł z łatwością komunikować się z tobą, co przyspieszy proces sprzedaży. Dodatkowo oprogramowania gotowe nie są dostosowane do potrzeb naszej firmy, więc często trzeba jeszcze je udoskonalać, co też generuje kolejne koszty.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki pomocy przedstawiciela firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here