odkurzacz przemysłowy
fot. pexels.com

Odkurzacze to niezwykle ważne urządzenia, które są nie tylko funkcjonalne, ale również znajdują zastosowanie w różnych branżach, w których wykonywane usługi kończą się zabrudzeniami. Odkurzacz, który służy do usuwania zabrudzeń budowlanych powinien być zupełnie inny niż t en, który posiadamy w domu. Sprawdź, jaki odkurzacz przemysłowy powinieneś wybrać!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/odkurzacz-budowlany-jaki-wybrac/

Odkurzacze przemysłowe

To specjalne odkurzacze, które pozwalają nam na usunięcie zabrudzeń niemożliwych do usunięcia przez zwykłe modele odkurzaczy. Są one głównie stosowane w zakładach produkcyjnych lub przy świadczeniu usług remontowo-budowlanych.

Odkurzacze są podzielone według możliwości wykonywanej pracy, nie każdy z nich nadaje się do usuwania konkretnych form zabrudzeń, dlatego też są one podzielone na różne klasy. Klasa L służy do pochłaniania pyłów, a więc idealnie sprawdzi się w stolarstwie. Klasa M to odkurzacz, który usunie pył, kruszywo, a także odpady z farby i gipsu. Klasa H sprawdzi się przy największych niebezpiecznych odpadach, takich jak ołów, azbest, pleśń.

Jak wybrać odkurzacz przemysłowy?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na moc odkurzacza przemysłowego, im wyższa moc, tym większa moc ssania. Również istotna jest pojemność zbiornika na odpady, gdyż w trakcie pracy nie powinniśmy zamartwiać się tym, iż zostanie on szybko zapełniony i będziemy musieli go co chwilę opróżniać. Pojemniki powyżej 40l są już bardzo duże i z pewnością spełnią nasze oczekiwania.

Ważny jest również zasięg przewodu zasilana takiego odkurzacza, gdyż ułatwia on naszą pracę. Im większy zasięg tym większe możliwości. Trzeba również zwrócić uwagę na trwałość odkurzacza przemysłowego, gdyż powinien być on wykonany z odpornych na zanieczyszczenia materiałów oraz takich o wysokiej jakości. Waga takiego urządzenia również powinna być przez nas sprawdzona. Nie jest ona najistotniejszym parametrem, ale również warto sprawdzić, ile waży odkurzacz, który będziemy musieli zanieść w miejsce naszej pracy.

Przeczytaj też: http://www.exposs.pl/odkurzacze-pionowe-sa-wydajne/

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here