Najpopularniejsze platformy do live streamu w Polsce

0
1960

Live stream staje się coraz popularniejszy wśród artystów. Wszystko za sprawą możliwości, jakie zapewnia dzisiejsza technologia. Dzięki temu możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań pozwalających zaprezentować naszą twórczość bez wychodzenia z domu.

Jeśli interesuje nas zarabianie na muzyce i budowanie popularności, to powinniśmy poważnie zastanowić się nad zorganizowaniem koncertu live. Warto, ponieważ jego realizacja jest skutecznym sposobem dotarcia do fanów. Dzięki transmisji będą mogli poznać naszą twórczość w czasie rzeczywistym, co może wpłynąć na wzrost naszej popularności. Ponadto będziemy mogli przeprowadzić analizę skuteczności takiej formy promocji naszej twórczości. Żeby przybliżyć tematykę i możliwości postanowiliśmy omówić 3 najpopularniejsze w Polsce narzędzia do prowadzenia live streamu, wśród których są:

Instagram Live

Z tą aplikacją można poprowadzić 60-minutowego live jako „stories”, więc wymagane jest perfekcyjne zaplanowanie i przygotowanie występu. Tylko wtedy unikniemy problemów technicznych, które mogą się nam przytrafić na wizji.

Youtube Premieres

To narzędzie cechuje możliwość umieszczenie wcześniej przygotowanego nagrania w formie live, który na bieżąco może być komentowany przez naszych fanów. Nie ma również obaw, że któryś z nich przegapi nasz występ, ponieważ przed rozpoczęciem transmisji wysyłane są do nich powiadomienia.

Facebook Live

Umożliwia powiadamianie fanów podobnie jak w przypadku Youtube Premieres. Mogą oni również na bieżąco dodawać swoje reakcje i komentarze. Nagranie po zakończeniu transmisji jest dostępne na naszym kanale.

Każde z wymienionych narzędzi różni się pod względem możliwości i funkcjonalności. Jednak wybór jednego z nich powinien zostać poprzedzony odpowiednią analizą aktywności naszych fanów w social mediach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here