czy warto kupić jeździk dziecku?

Jeździki dla dzieci to zabawki, które kupuje się dopiero wtedy, gdy maluch zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki. Głównym zadaniem jeździka dziecięcego jest ułatwienie maluchowi poruszania się po domu lub na zewnątrz, podczas spaceru.

Takie urządzenie sprawia, że dziecko przemieszcza się szybciej, nie jest tak bardzo narażone na upadki, oraz przy okazji świetnie się bawi.

Jakie zalety posiada jeździk?

Zakup jeździka dziecku niesie za sobą wiele korzyści, są to:

  • podczas regularnego korzystania z jeździka, dziecko uczy się chodzić. Właśnie w taki sposób maluch oswaja się z umiejętnością samodzielnego przemieszczania się.
  • dzięki jeździkowi nasze dziecko jest zdecydowanie bardziej mobilne. Dzięki temu ma większe możliwości, może lepiej poznawać otaczający go świat. Może zaglądać w takie miejsce, które do tej pory były dla niego nie do osiągnięcia.
  • poprzez kierowanie jeździkiem maluch uczy się zasad poruszania się.
  • jeździk znakomicie rozwija sprawność ruchową dziecka oraz jego koordynację wzrokowo-ruchową. Uczy się jak zachować równowagę. Jest to świetna forma aktywności fizycznej dla małego dziecka.

Jeździki dla dzieci

  • dzięki jeździkowi rodzic nie musi poświęcać całej swojej uwagi dziecku. W tym czasie, gdy dziecko przemieszcza się po domu, rodzic swobodnie może wykonać swoje obowiązki.
  • korzystanie z jeździka jest bezpieczne, ponieważ dziecko siedzi na wysokości około 20 cm, gdy dojdzie do upadku dziecku nic się nie stanie.
  • jest to zabawka dziecięca, która posłuży przez dłuższy okres. Sprawdza się zarówno w domowym zaciszu, jak i na zewnątrz podczas spaceru.
  • gdy dziecko od początku korzysta z jeździka, dużo szybciej rozumie zasady jazdy na rowerze.

Jakie wady posiada jeździk?

Jeżeli chodzi o wady korzystania z jeździka jest ich na szczęście niewiele. Pierwsza wada to dość wysoka cena. Nie każdego rodzica stać na taką zabawkę dla malucha. Kolejna wada to rozmiar jeździka, jest dość spory dlatego nie zawsze jest miejsce na niego w domu.

Hałas który powstaje podczas korzystania z jeździka, również można zaliczyć do wad. Takie jeździki są zazwyczaj głośne, podczas zakupu zwróćmy na to uwagę i wybierzmy taki model, który nie będzie wydawał nadmiernej ilości dźwięków.

Przeczytaj też: http://www.echos.pl/hustawki-ogrodowe-dla-dzieci-ulubiona-zabawka-maluchow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here