Jakie funkcje ma smart TV?

W dzisiejszych czasach telewizor to znacznie więcej niż możliwość oglądania programów TV. Coraz częściej na rynku pojawiają się bowiem telewizory typu “smart”, które oferują nam znacznie większą liczbę usług, w tym również te, które są zupełnie darmowe. Szacuje się, że obecnie ponad ⅓ telewizorów na rynku to Smart TV. Większość z nich wyposażona jest w specjalne aplikacje, które pozwalają na korzystanie z wielu udogodnień. Aby było to możliwe wystarczy wybrać na pilocie telewizora specjalny przycisk. Jego nazwy różnią się w zależności od marki telewizora. W przypadku LG i Philips jest to przycisk SMART, Samsunga – Smart Hub, Panasonica – Veira Cast. Co ważne, aby móc korzystać z aplikacji nasz telewizor musi być podłączony do internetu.

Jakie funkcje ma smart TV?

Z czego możemy korzystać?

Nowoczesne telewizory typu “smart” oferują nam naprawdę wiele. Przede wszystkim za ich pośrednictwem mamy dostęp do treści internetowych choć w nieco mniejszym zakresie niż ma to miejsce na komputerze. Możemy również korzystać z usług VOD i oglądać filmy i seriale dostępne w bibliotekach różnych serwisów. Istnieje także możliwość słuchania muzyki, korzystania z Facebooka a także przeglądania aktualności, plotek i wiadomości.

Bogactwo aplikacji

Na chwile obecną polskich aplikacji na telewizory Smart jest około 120. Co wiecej, wciąż powstają nowe i ciekawe propozycje. Poza tym mamy dostęp do setek aplikacji globalnych takich jak np. YouTube.

To ile aplikacji fabrycznie zostało zainstalowanych na naszym telewizorze zależy od producenta. Obecnie najwięcej polskich programów (bo aż ponad 100) znajdziemy na telewizorach firmy Samsung. U innych producentów jest to zazwyczaj około 20 aplikacji.

Co ciekawe, dla każdej z firm produkujących telewizory przygotowuje się inną aplikację, choć dotyczy dokładnie tych samych usług. Warto również mieć świadomość, że producenci coraz częściej zastanawiają się nad zainstalowaniem na swoich telewizorach systemu Android, który znamy z telefonów komórkowych. Takie rozwiązanie sprawi, że na naszych telewizorach zyskamy dostęp do setek aplikacji, które znamy doskonale z telefonów.

Pierwsze tego typu telewizory trafiły na rynek i cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem klientów spragnionych dobrej rozrywki.

Nie wszystko jest darmowe

Jak już wspominaliśmy w każdym Smart TV znajdują się fabrycznie zainstalowane aplikacje, które są darmowe i dostępne dla każdego posiadacza telewizora. Istnieje jednak również możliwość zakupu kolejnych. Nie warto robić tego na początku swojej przygody z telewizorem typu smart. Lepiej zacząć od tego co darmowe i poznać zasady działania.

Dopiero wtedy możemy zastanowić się nad płatnymi opcjami, które dla wielu osób mogą okazać się bardzo atrakcyjne, zaś dla innych zupełnie nieprzydatne.

Płatne aplikacje możemy zakupić na kilka różnych sposobów. Jeden z nich to płatność sms. Po wysłaniu wiadomości otrzymujemy kod, który aktywuje usługę. Możemy również skorzystać z przelewu internetowego lub wybrać usługę od dostawcy TV i uregulować płatność wraz z rachunkiem za telewizję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here