router
fot: pixabay.com

Router w ostatnich czasach stał się jednym z podstawowych i najważniejszych urządzeń w naszym domu. Trudno wyobrazić nam sobie nasze codzienne funkcjonowanie bez Internetu. Umożliwia nam on znacznie szybszą realizację zadań, które wcześniej pochłaniały sporo naszego czasu lub w ogóle były niemożliwe do wykonania. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-wejsc-w-ustawienia-routera/

Internet usprawnia naszą prace, umożliwia odbieranie i wysyłanie maili, a nawet kontakt w postaci video konferencji. To podstawowe źródło naszej wiedzy, które zastąpiło nam książki i encyklopedie. I wreszcie, Internet służy nam do rozrywki. Dzięki niemu mamy dostęp do najnowszej muzyki, filmów, możemy oglądać za jego pośrednictwem programy telewizyjne, słuchać radia. 

Jeszcze kilkanaście lat temu, aby podłączyć się do internetu musieliśmy wpiąć specjalny kabel internetowy do naszego komputera i podłączyć go do gniazda. Na dłuższa metę było to jednak bardzo uciążliwe rozwiązanie. Gniazda znajdowały się w mało strategicznych miejscach, przez co w rezultacie, trzeba było pociągnąć kable przez całe pomieszczenie czy nawet mieszkanie. Na szczęście routery wybawiły nas od kabli plączączych się nam pod nogami. Nic więc dziwnego, że tak ochoczo z nich korzystamy.

Jak działa router

Wiele osób zastanawia się, na jakiej zasadzie działa router? Router to urządzenie, które umożliwia stworzenie prywatnej sieci bezprzewodowej, zwanej wifi, w naszym domu. Dzięki temu nie musimy łączyć się z siecią za pomocą kabli. Gdy korzystamy z internetu, na przykład próbując wejść na konkretną stronę internetową, nasz komputer dzięki sieci bezprzewodowej wysyła określone żądanie do routera, który następnie przesyła je dalej do serwera, a następnie pośredniczy w przekazaniu konkretnej odpowiedzi serwera do naszego komputera w postaci uruchomienia wybranej witryny internetowej. 

Router rozdziela również internet na inne skonfigurowane urządzenia, znajdujące się w domu, dzięki czemu wszystkie moja dostęp do internetu poprzez wifi. 

Jak wejść w ustawienia routera

Jeśli chcemy zmienić ustawienia routera i dostosować je lepiej do swoich potrzeb, musimy wpisać w pasku adres naszego routera. Jego schemat wygląda mniej więcej tak: 198.176.0.1. Pojawi się nam wówczas okno do logowania. Login i hasło znajdziemy również na naklejce u spodu urządzenia. 

Przeczytaj też: http://realife.pl/jak-poinformowac-rodzicow-i-tesciow-o-ciazy/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here