W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób przebywa poza granicami Polski. Tęsknota za bliskimi i przyjaciółmi sprawia, że chcemy móc kontaktować się z nimi chociażby przez telefon. Niestety, to często oznacza znaczne obciążenie naszego rachunku lub narażanie innych na koszty. Jak tego uniknąć? Czy jest to w ogóle możliwe?
Okazuje się, że tak. W dzisiejszych czasach możemy bowiem skorzystać z wielu sposobów na tańsze rozmowy z osobami, które znajdują się w innych krajach. Przedstawiamy kilka przydatnych porad, dzięki którymi kontakt z bliskimi za granicą przestanie wiązać się z nadmiernymi wydatkami.

Pierwsze kroki

Jeśli chcemy dzwonić za granicę musimy pamiętać o tym, że musimy znać numer kierunkowy państwa, do którego zamierzamy telefonować. Jeśli mamy co do tego wątpliwości warto sprawdzić w internecie. Poza tym powinniśmy dokładnie sprawdzić numer osoby, do której zamierzamy się dodzwonić.
Kolejnym krokiem powinien być wybór odpowiedniego telefonu. Pamiętajmy, że telefony stacjonarne to zazwyczaj mniejszy koszt połączeń. Poza tym, jeśli posiadamy telefon w ofercie “na kartę” musimy dokładnie sprawdzić czy posiadamy dostateczną ilość środków na wykonanie połączenia. Nikt z nas nie chce przecież by rozmowa rozłączyła się w połowie.

Szukaj promocji

Kolejnym krokiem, który pozwoli nam dzwonić taniej za granicę jest wyszukiwanie promocji operatorów. Obecnie jest ich bowiem naprawdę sporo. Wśród nich możemy znaleźć pakiety darmowych minut na połączenia zagraniczne, zniżki do danego kraju lub też tańsze połączenia z danym numerem poza Polską. Opłaty za tego typu usługi są doliczane do rachunku, ale ich koszt nie jest wielki.

Ofert jest wiele i są na tyle różnorodne, że każdy z nas może znaleźć dokładnie to czego potrzebuje.

Jak tanio dzwonić za granicę?

Nie przepłacaj, dzwoń przez internet

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas posiada dostęp do internetu. Jeśli jest to stałe łącze o odpowiedniej prędkości może przydać nam się do kontaktu z bliskimi. Jak? To bardzo proste. Obecnie możemy znaleźć wiele programów, które pozwalają nam dzwonić przez internet. Co ważne, pamiętajmy o tym, aby dzwonić przez nie na numery stacjonarne. Połączenia na komórkę mogą oznaczać dodatkowe koszty.

Jak tanio dzwonić za granicę?

Karty – zdrapki

To kolejne rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę. Znajdziemy je w kioskach, na stacjach benzynowych oraz w wielu innych sklepach. Co dają? Naprawdę spore oszczędności. W zależności od swoich potrzeb możemy zakupić kartę o wartości od 10 do 100 złotych. Korzystanie z nich jest za to bardzo proste. Wystarczy jedynie wpisać w telefon stacjonarny lub komórkę numer znajdujący się na karcie oraz kod znajdujący się pod zdrapką a także numer telefonu osoby, do której zamierzamy zadzwonić. Prawda, że proste?

Podsumowując, nawet jeśli nasi bliscy są za granicą nie musimy się martwić. W dzisiejszych czasach mamy bowiem wiele możliwości kontaktowania się z nimi w tańszy sposób. Pamiętajmy o tym i korzystajmy z dostępnych rozwiązań. To naprawdę się opłaca o czym przekonało się wielu naszych rodaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here