Jak sprawiać, aby komary nie utrudniały ci już więcej życia

Komary to dla wielu osób prawdziwa zmora. Nie tylko są irytujące ze względu na swój dokuczliwy dźwięk, ale też nieprzyjemnie kłują, co powoduje powstawanie stanów zapalnych. Mogą także przenosić niebezpieczne dla ludzi choroby. Z tego względu walka z tymi insektami jest wręcz konieczna. Jak jednak się jej podjąć  skuteczny sposób?

Jakie zagrożenie niesie ze sobą komar?

Komary kojarzą się nam przede wszystkim z nieprzyjemnie brzęczącymi owadami, które latem potrafią zaatakować nas dosłownie całym rojem. Ściągają do ludzi ze względu na ich krew, którą żywią się samice komarów. Aby się do niej dostać, nakłuwają skórę i poprzez swój aparat gębowy przypominający cienką rurkę wpuszczają do środka odrobinę śliny, zapobiegającą krzepnięciu krwi. To właśnie ich ślina uznawana jest przez nasze ciało za obcą substancję i powoduje powstanie stanu zapalnego, który obserwujemy jako zaczerwienienie, opuchnięcie i swędzenie.

Jednak nie jest to najpoważniejsze zagrożenie, jakie niesie ze sobą inwazja komarów. Znacznie groźniejsze są roznoszone przez te owady choroby, którymi zarażają, odżywiając się z kolejnych osób. Bakterie i wirusy są przez nie pobierane wraz z wypijaną krwią, po czym trafiają do kolejnego gospodarza, z którego pożywia się samica komara. Do najczęściej przenoszonych przez komary chorób należą: malaria, żółta febra, denga, gorączka Zachodniego Nilu i wiele innych.

Odstrasz komary od swojego domu

Jednym ze sposobów na uniknięcie nieprzyjemnych (i groźnych) ukłuć jest odstraszanie komarów od swojego domu. Oczywiście, w niektórych domach będzie to łatwiejsze, a w niektórych trudniejsze, co zależy od konkretnego położenia, obecności ogrodu, oczka wodnego czy pobliskiego lasu lub parku.

Niezależnie jednak od tego, gdzie znajduje się nasze mieszkanie albo dom, odstraszanie komarów warto rozpocząć, gdy tylko zaczynają się one pojawiać. W tym celu można wykorzystać różnorodne środki na komary, między innymi spray w specjalnej buteleczce wpinanej do kontaktu. Dzięki temu jest on regularnie uwalniany do domowej przestrzeni i bezustannie działa odstraszająco na komary.

Innym środkiem odstraszającym mogą być odstraszające patyczki, które działają w podobny sposób jak spray umieszczany w kontakcie. Patyczki są rozwiązaniem nie tylko ekologicznym i skutecznym, ale też bardzo estetycznym i przypominają standardowe patyczki zapachowe.

Ochrona osobista

Oczywiście nie zawsze przebywamy w domu, a komary atakują nas jeszcze chętniej podczas spacerów po parkach, lasach, łąkach czy nawet miejskich ulicach. Dlatego też równie ważna jest ochrona osobista, którą najlepiej zapewnić może spray na komary dozowany bezpośrednio na skórę. Warto w tym przypadku sięgnąć po specjalny spray przeznaczony dla dzieci, który nie tylko skutecznie działa, ale też miło pachnie i nie wywołuje podrażnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here