Jak podłączyć gitarę do komputera?

Posiadasz gitarę i lubisz na niej grać? Chciałbyś podłączyć ją do komputera by móc zarejestrować swoje wykonania ale nie wiesz jak? Nie martw się. Poniżej przedstawiamy dokładną instrukcję, dzięki której bez problemu poradzisz sobie z podłączeniem gitary do komputera. Co więcej, nie zajmie Ci to dużo czasu.

Posiadanie gitary elektrycznej to sporo możliwości. Nie tylko jeśli chodzi o bogactwo dźwięku czy możliwość osiągnięcia ciekawych efektów. Gitarę tego typu możemy bowiem podłączyć do głośników by wzmocnić jej brzmienie lub do komputera by szybko i bez problemu nagrać swoje utwory na dysk. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z graniem na gitarze chciałoby skorzystać z tej opcji, niestety nie wiedzą czego potrzebują. Pomożemy odpowiedzieć na to pytanie.

Jak podłączyć gitarę do komputera?

Podpięcie dla początkujących

Jeśli nie zależy Ci na wysokiej jakości dźwięku a chcesz po prostu w szybki i łatwy sposób połączyć swoją gitarę z komputerem wybierz kabel Et Cetera. Koszt jego zakupu jest naprawdę niewielki, nie musisz więc się go obawiać.
Jedną końcówkę kabla podłączysz do gitary. Druga zaś powinna znaleźć się w miejscu, w którym Twój komputer ma wyjście mikrofonowe. To wszystko!

FX Pedal

To kolejny rodzaj kabla, który możesz wykorzystać do podłączenia swojej gitary do komputera. Musimy jednak zaznaczyć, że jest to także rozwiązanie dla początkujących. Musimy bowiem mieć świadomość, że standardowe karty dźwiękowe, które znajdują w większości komputerów nie zagwarantują nam bowiem dobrej jakości dźwięku.

Bezpośrednie połączenie wysokiej jakości

Zależy Ci na lepszej jakości dźwięku i nie masz ochoty by Twoja muzyka była przetykana szumami lub zakłóceniami? To zupełnie zrozumiałe. Na szczęście, znamy sposoby również i na takie połączenie gitary z komputerem.
Jednym z tych, na które warto zwrócić uwagę jest podpięcie za pomocą Cakewalk UA- 25EX oraz kabla Et Cetera. Zaletą wykorzystania Cakewalka jest nie tylko bardzo wysoka jakość dżwięku, która jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby, ale również dostęp do profesjonalnych studyjnych dodatków, które mogą sprawić, że Twoja muzyka zabrzmi jeszcze lepiej.

Co równie ważne Cakewalk to urządzenie, z którego możesz korzystać zarówno w warunkach studyjnych, jak i podczas występów na scenie. Przyda się więc nie jeden raz.

Rozwiązanie dla osób bardzo wymagających

Jeśli jesteś profesjonalistą i nie możesz pozwolić sobie na złą jakość dźwięku, ponieważ nagrywasz materiał np. na płytę demo potrzebujesz rozwiązań, które będą dopasowane do Twoich potrzeb. Jednym z nich jest podłączenie gitary do komputera za pomocą FX Pedal. Oprócz tego kabla podpinamy także Cakewalk i dwa kable Et Cetera. Takie rozwiązanie to gwarancja idealnego brzmienia. Nic więc dziwnego, że często korzystają z niego nawet doświadczeni muzycy, którzy chcą nagrać coś w domowych warunkach lub podczas koncertu.

Jak więc widać podłączenie gitary do komputera nie musi być trudne. Wystarczy jedynie stosować się krok po kroku do naszych instrukcji. To zawsze działa. Przekonało się o tym już wielu miłośników gitarowych brzmień, którzy bez problemu podłączają obecnie gitarę do komputera i nagrywają swoje utwory, covery i improwizacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here