Jak oglądać zdjęcia na telewizorze?

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie wykonywane przez nas zdjęcia to zdjęcia cyfrowe. Przechowujemy je na różnych nośnikach – płytach, kartach pamięci, pendrive’ach.

Nie wszyscy jednak wiemy, że oglądać możemy je nie tylko na ekranie komputera, ale również na telewizorze. Sposobów wyświetlania zdjęć na ekranie TV jest naprawdę sporo. Zależą między innymi od tego na jakim urządzeniu znajdują się nasze zdjęcia oraz od złączy, w jaki wyposażony jest nasz telewizor. Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym bez problemu obejrzysz zdjęcia na swoim telewizorze.

Jak oglądać zdjęcia na telewizorze?

Zdjęcia z pendrive’a

Posiadasz zdjęcia, które zgrane są na pendrive? Zastanawiasz się w jaki sposób obejrzeć je na telewizorze? To bardzo proste. Wystarczy bowiem jedynie wpiąć go do gniazda USB, które znajduje się w telewizorze lub dekoderze. Przedtem jednak upewnij się, czy posiadane przez ciebie urządzenia mogą odtwarzać pliki z pamięci USB. W starszych modelach telewizorów niestety często nie jest to możliwe, ponieważ USB przeznaczone było do celów serwisowych.

Jeśli jednak możesz skorzystać z takiej opcji wybierz za pomocą pilota USB jako źródło obrazu. Również za pomocą pilota przełączaj kolejne zdjęcia wybierając pliki. W wielu telewizorach możliwe jest również włączenie pokazu zdjęć. W ten sam sposób postępuj w przypadku dysków USB, zdjęć bezpośrednio z aparatu lub telefonu. W ostatnich przypadkach potrzebować będziesz kabla micro-USB-USB.

Jak oglądać zdjęcia na telewizorze?

Zdjęcia na karcie pamięci

Posiadasz zdjęcia na karcie pamięci? Sprawdź więc czy Twój telewizor ma wbudowany czytnik kart pamięci. Jeśli tak, wystarczy, że włożysz do niego kartę ze zdjęciami. Jeśli nie zdecyduj się na zakup czytnika kart, który podłącza się do telewizora przez USB. Koszt zakupu takiego czytnika jest naprawdę niewielki.

Zdjęcia na płycie DVD

Jeśli posiadasz zdjęcia na płycie DVD potrzebny będzie Ci odtwarzacz, który obsługuje ten format. Dzięki niemu w prosty sposób obejrzysz zarówno pokazy zdjęć z muzyką, jak i luźno wrzucone pliki, które przełączać będziesz pilotem.

Zdjęcia prosto z aparatu

Nie chcesz zgrywać zdjęć na inne nośniki lub wyciągać karty pamięci? W takim razie skorzystaj z możliwości oglądania ich bezpośrednio z aparatu podłączonego do telewizora. W tym celu możesz wykorzystać zarówno kabel USB, lub (jeśli aparat na to pozwala) kabel HDMI lub Video.

Telefony i tablety

W przypadku tych urządzeń możesz wykorzystać kabel USB z końcówką micro. Istnieje jednak jeszcze jeden sposób. Potrzebny będzie Ci do tego kabel lub adapter MHL. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania zdjęcia, które pokazywać będą się na ekranie telewizora wybierasz, przesuwając palcem po telefonie lub tablecie. To znacznie wygodniejsze niż przełączanie ich pilotem.

Istnieje jeszcze jeden skuteczny sposób na przesyłanie zdjęć na ekran telewizora z urządzeń mobilnych. Zastosować możemy go zwłaszcza wtedy, gdy obydwa urządzenia zostały wyprodukowane przez tego samego producenta. Jest to tak zwany “screen mirroring”, który umożliwia nam wyświetlanie ekranu telefonu na telewizorze. Jeśli posiadasz sprzęt różnych producentów musisz skorzystać z technologii takich jak Miracast . Warto pamiętać, że telewizor również musi obsługiwać tę samą technologię. Na szczęście, dzięki specjalnym wtyczkom nie powinno być to problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here