Jak oglądać polską TV za granicą?

W dzisiejszych czasach wielu z nas przebywa na stałe poza granicami kraju. W takiej sytuacji często tęsknimy za tym co polskie, między innymi również za polską telewizją. Na szczęście możemy oglądać polskie kanały TV oraz wideo na życzenie w każdym praktycznie zakątku naszego globu.

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na oglądanie programów i filmów po polsku. Możemy wybrać satelitę, sieci kablowe oraz internet. Wiele zależy oczywiście od kraju, w którym się znajdujemy. Najłatwiej o polską telewizję na terenie Europy oraz przyległych regionach Azji.

Jak oglądać polską TV za granicą?

Polski dekoder

To jedno z rozwiązań, które chętnie wykorzystują osoby przemieszczające się po Europie. Zabierają ze sobą dekodery z naszego kraju takie jak te oferowane przez Cyfrowy Polsat, nc+ oraz Telewizję na karcie. Zarówno te, które zostały kupione na abonament, jak i na doładowania odbierają stacje w od Islandii po Moskwę. Dzięki nim polską telewizję możemy oglądać także w Skandynawii oraz na wybrzeżu Afryki. Wynika to z zasięgu wykorzystywanej przez polskich operatorów satelity Hot Bird 13E. Antena, jakiej potrzebujemy powinna mieć wymiary od 60 do 100 cm. Jej wielkość zależy od miejsca naszego pobytu.

Rozwiązanie to nie jest jednak wolne od wad. Musimy bowiem mieć świadomość, że w wielu krajach niemożliwy jest indywidualny montaż anteny satelitarnej. Poza tym operatorzy zastrzegają, że z ich usług możemy korzystać jedynie na terenie kraju. Nie warto się jednak za bardzo tym przejmować, ponieważ nikt nie ściga osób, które łamią tę zasadę. A osób tych, trzeba przyznać, jest naprawdę sporo. “Rzeczpospolita” przeprowadziła bowiem badanie, z którego wynika, że aż 1 milion Polaków radzi sobie w ten właśnie sposób.

Jak oglądać polską TV za granicą?

Oferta zagranicznych operatorów

Kolejnym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę jest skorzystanie z oferty zagranicznych operatorów. Musimy bowiem mieć świadomość, że Polscy nadawcy oferują kilkanaście kanałów. Dostępne są one wśród wybranych operatorów satelitarnych i kablowych oraz w platformach internetowych. W jakich krajach możemy skorzystać z takiej możliwości? Przede wszystkim w Europie i USA a także na terenie Kanady i Australii. Stacje w ofercie zagranicznych operatorów to zarówno tradycyjne programy, jak i wersje “International”
Wśród tych drugich wymienić możemy między innymi: iTVN oraz iTVN Extra , Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Polsat 2 czy śląska TVS.
Ponadto operatorzy oferują również własne, autorskie kanały po polsku.

Przykładem jest np. amerykański Dish Network proponuje TV Sport – można w nim oglądać m.in. mecze Ekstraklasy i żużlową Ekstraligę, oraz filmowy Kino Europa.

W tym miejscu musimy zaznaczyć, że polskie pakiety często są usługą dodatkową, która wymaga od nas zakupu pakietu podstawowego, choć nie musi tak być.

Internet – legalnie i nie do końca

Chcąc mieć dostęp do polskich programów i filmów możemy również skorzystać z internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here