Papierowe zdjęcia to wspaniała pamiątka, którą chętnie oglądamy wraz z bliskimi wracając do ulubionych miejsc i wspomnień. Jeszcze kilkanaście lat temu chęć posiadania papierowych odbitek oznaczała konieczność zaniesienia kliszy do laboratorium fotograficznego. Co więcej, na odbiór zdjęć trzeba było czekać nawet kilka dni. Na szczęście, to już przeszłość. Obecnie, dzięki technologii cyfrowej dzielenie się zdjęciami jest znacznie prostsze. Co więcej, łatwe jest również ich wywoływanie. Mamy kilka metod, z których możemy skorzystać. Zapoznaj się z nimi i wybierz idealną dla siebie.

Jak drukować zdjęcia?

Samodzielne drukowanie

To rozwiązanie dla osób, które cenią sobie samodzielność i chcą być samowystarczalne. Sposób ten to po prostu przeniesienie zdjęć z pamięci aparatu do komputera oraz wydrukowanie ich na domowej drukarce stacjonarnej.
W jaki sposób to zrobić? Możemy skorzystać ze zwykłego papieru biurowego, niestety nie jest to do końca dobry pomysł. Zdjęcie wydrukowane na takim papierze jest bowiem nietrwałe, co więcej, jego jakość również pozostawia wiele do życzenia, ponieważ papier przesiąka tuszem, przez co ostrość zdjęcia rozmazuje się.
Co więc możemy zrobić? Jeśli chcemy wydrukować zdjęcia samodzielnie warto użyć papieru fotograficznego. W sklepach papierniczych znajdziemy papier taki przycięty do odpowiedniego formatu. Najczęściej są to standardowe zdjęcia o wymiarach 10×15.

Sam zakup papieru jednak nie wystarczy. Musimy bowiem odpowiednio przygotować drukarkę choćby przez ustawienie jej preferencji a więc ustawieniu drukowania na danym formacie oraz innym rodzaju papieru. Bardzo ważny jest też optymalny dostęp do tuszu we wszystkich kolorach. W przeciwnym razie drukarka zrekompensuje sobie braki innym kolorem co sprawi, że zdjęcie nie będzie prezentować się dobrze.

Bardzo ważna jest też zmiana rozmiaru zdjęcia. W tym celu możemy wykorzystać ogólnodostępny i darmowy program Paint.
Warto w tym miejscu nadmienić, że coraz więcej nowoczesnych, zaawansowanych drukarek posiada możliwość bezpośredniego podłączania aparatu fotograficznego co sprawia, że drukowania zdjęć co jest sporą oszczędnością czasu.

 

Odbitki przez internet

Jeśli nie mamy przekonania do własnoręcznego drukowania zdjęć i obawiamy się o ich jakość a jednocześnie nie mamy czasu na to by odwiedzić studio fotograficzne możemy skorzystać z możliwości jakie daje nam internet. Obecnie coraz więcej firm oferuje możliwość zamówienia odbitek online. Pamiętajmy jednak o tym, by zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę sprawdzić informacje o danej firmie w internecie.
Warto tutaj również zaznaczyć, że większość sklepów oferujących wywoływanie zdjęć online daje klientom duże zniżki, jeśli ci wywołują naprawdę dużą ilość zdjęć. Warto to wykorzystać i za jednym razem wydrukować wszystkie zdjęcia zalegające w domowych archiwach.

Jak drukować zdjęcia?

Fotokioski

Kolejnym popularnym rozwiązaniem, które pozwoli nam na szybkie wydrukowanie zdjęć są tak zwane fotokioski. Do stojącej w sklepie lub zakładzie fotograficznym maszyny wkładamy nośnik danych, po czym wybieramy, które zdjęcia chcemy wydrukować. Zdjęcia możemy odebrać zazwyczaj po kilku godzinach lub na drugi dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here