Ile kosztuje tworzenie stron internetowych

Usługi komputerowe i informatyczne są cenione wysoko, nic więc dziwnego, że wiele osób szuka oszczędności również w tych obszarach. Warto jednak wybrać zleceniobiorcę, który przede wszystkim wykona swoje zadanie solidnie – a dopiero w drugiej kolejności patrzeć na cenę. Zlecenie stworzenia strony internetowej kiepskiemu specjaliście może generować o wiele większe koszty, niż zbudowanie jej od podstaw nieco drożej. Ile może kosztować taka usługa?

Na czym polega tworzenie stron internetowych?

Obecnie tworzenie stron internetowych jest względnie proste, więc do zbudowania podstawowej witryny wystarczy podstawowa znajomość obsługi CMS (systemów zarządzania treścią). Oprócz tego ważny jest jeszcze wybór odpowiedniego hostingu i zadbanie o bezpieczeństwo poprzez instalację certyfikatu SSL. Warto pamiętać, że niektórzy dostawcy hostingu kuszą niskimi cenami przez pierwszy rok użytkowania, a później rekompensują to sobie wysokimi cenami – dobrze jest więc planować długofalowo, by nie zaskoczył nas nagły wzrost kosztów.

Osoby zajmujące się tworzeniem stron internetowych to nie tylko informatycy – bywa, że zajmują się tym także graficy lub ludzie bez wykształcenia kierunkowego, którzy jednak posiadają odpowiednie umiejętności. Przed zleceniem stworzenia strony WWW takiej osobie warto się jednak zapoznać z jej portfolio, by mieć pewność, że wykona ją na dobrym poziomie.

Tworzenie stron internetowych – realne ceny

W przypadku stron internetowych mamy do czynienia z bardzo szerokimi widełkami cenowymi. Można znaleźć oferty stworzenia strony internetowej nawet za kilkaset złotych, jednak często może się okazać, że taka witryna przyniesie więcej problemów, niż oszczędności. Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy, by samodzielnie dokonać ważnych poprawek, warto zlecić stworzenie strony WWW agencji kreatywnej, takiej jak https://netstyle.pl/oferta/strony-internetowe, która nie tylko wprowadzi teksty i zdjęcia do szablonu, ale także dokona odpowiedniej optymalizacji i wykona projekty graficzne. Taka usługa, w zależności od poziomu skomplikowania strony, może kosztować nawet kilka lub kilkanaście tysięcy, jednak mamy wówczas pewność, że strona od pierwszych dni jest dobrze widziana przez wyszukiwarki. Jeżeli przy tym zadbamy o odpowiednie pozycjonowanie, mamy właściwie gwarancję wysokiego miejsca w wynikach wyszukiwania – i dużej liczby odwiedzających nas klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here