Duży postęp technologiczny umożliwił nam łatwiejszy dostęp do technicznych gadżetów, jak również na wiele sposobów ułatwił nam życie. Pojawił się wszędobylski komputer, będący niemal podstawową częścią wyposażenia niemal w każdym domu. Komputer służy nam w pracy, ale i rozrywce. Stał się również bardzo popularny wśród dzieci. Wykorzystują go one głownie do różnego rodzaju gier i komunikacji. W połączeniu z dostępem do internetu, mają otwarte wrota do informacji z całego świata.

Niestety rzadko kiedy dziecko jest w pełni dojrzałe i gotowe do poruszania się w sieci bez uszczerbku na jego psychice. Ważny jest wówczas nadzór rodziców. W tak młodym wieku trudno ocenić, co jest dobre a co złe, ponieważ podstawowa wiedza i doświadczenie dopiero się rozwijają. Dzieci spędzają coraz to więcej czasu na zatapianiu się w fikcyjny świat gier, często przesyconych agresją i przemocą. Łatwy dostęp do treści pornograficznych również kusi, tym bardziej, że jest to w młodym wieku coś nowego, więc budzi ciekawość. W intranecie każdy może być kim chce i kiedy chce oraz jak długo. W sieci pełno jest niebezpiecznych jednostek. Pedofil jest jednym z takich poważnych zagrożeń. Nawiązuje on kontakt z dziećmi poprzez różnorakie portale społecznościowe, czaty, maile czy komunikatory społecznościowe. Wiadomości są błyskawiczne i co najważniejsze nic nie kosztują.

Gdy dziecko ma problem bądź jest czegoś ciekawe, może takim sposobem podzielić się problemem i uzyskać wsparcie innych użytkowników. Jednak nigdy nie mamy pewności, czy dana osoba jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje. Pedofil poświęca dużo swojego czasu i wysiłków w uwodzeniu swoich małoletnich naiwnych ofiar. Dziecko znajduje w nim oparcie, uwagę i troskę, czyli tego co trudno dostać w realnym świecie nawet od najbliższych. Pedofil z czasem zaczyna nawiązywać coraz bardziej do treści erotycznych, wciągając w to swoich nowych „przyjaciół”. Aby do tego nie doszło należy zacząć dziecko edukować już we wczesnych latach.

https://www.technologie.info.pl/

Aby było świadome rzeczywistych zagrożeń i w razie potrzeby potrafiło same siebie ochronić. Warto sprawdzać czy nie dzieje się coś podejrzanego, czy dziecko nie dostaje prezentów niewiadomego pochodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here