Czy warto zdecydować się na skrzyniopalety składane

Wśród pojemników wykorzystywanych do magazynowania i transportu towarów odnaleźć można cieszące się dużą popularnością kisteny plastikowe. Takie skrzyniopalety dostosowywane są do zróżnicowanych potrzeb przedsiębiorców. Poszukując odpowiednich modeli do swojej firmy można natrafić na akcesoria składane. Co warto o nich wiedzieć i, czy będą korzystnym rozwiązaniem?

Najważniejsze właściwości skrzyniopalet

Produkowane z wytrzymałych tworzyw sztucznych kisteny wykorzystywane są w wielu branżach. Odporny na uszkodzenia mechaniczne polietylen pozwala na przenoszenie ładunków o znacznej wadze. Odpowiednio dobrane skrzynki nadają się też do magazynowania towarów sypkich lub płynnych. Dzięki korzystnym właściwościom materiał wykonania jest odporny na szkodliwe działanie wielu substancji chemicznych. Poszczególne kisteny plastikowe mogą być więc wykorzystywane w branżach związanych z alkoholami, lekami i niebezpiecznymi substancjami.

Skrzyniopaleta wymiary – jakie są rodzaje?

Takie pojemniki można zakupić w różnych rozmiarach. Najbardziej popularne to 1200×800 mm i 1200×1000 mm. Poszczególne modele różnią się ponadto wysokością i pojemnością. Dopasowanie odpowiednich egzemplarzy do własnego zapotrzebowania pozwoli dobrze zorganizować powierzchnię magazynu i odnaleźć optymalne rozwiązania w kwestii transportu.

Czy warto wybrać modele składane?

Po skrzyniopalety składane sięga coraz więcej przedsiębiorstw. Tego typu modele są przede wszystkim lekkie, co wpływa korzystnie na zużycie paliwa podczas transportu. Ich główną zaletą jest to, że po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Do transportu zwrotnego można więc wykorzystać mniejsze pojazdy. Ułatwia to też funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni magazynowej. Dzięki temu, że produkowane są z trwałych surowców, mogą być używane przez długi czas. Precyzja wykonania zapewnia wygodę dopasowania do powierzchni magazynów, dokładne zachowanie wymiarów i wagi oraz łatwość sztaplowania. Co jeszcze warto wiedzieć?

Kisteny z tej kategorii i skrzyniopalety składane o różnych wymiarach są też rozwiązaniem ekologicznym. Często produkowane z recyklingowanego polietylenu nadają się do powtórnego przetwarzania. Wybór takich pojemników może okazać się korzystnym rozwiązaniem pod wieloma względami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here