balustrada

Balustrada jest pojęciem znanym od bardzo dawna. Główną jej funkcją jest zabezpieczenie przed nieszczęśliwym wypadkiem. Szczególnie w budynkach piętrowych konieczne okazuje się zamontowanie balustrad. Czym dokładnie jest balustrada, jakie są jej rodzaje i dlaczego warto je uwzględnić w kosztach związanych z budową lube remontem?

Czym jest szklana balustrada?

Balustrady w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych są ważnym elementem projektu, który może nadać ton i nastrój miejscu. Umożliwiają one zaprezentowanie architektury budynku i dodają wartości jego atrakcyjności. Właściwy projekt może również zmniejszyć potencjalne problemy z widocznością oraz te związane z bezpieczeństwem, prywatnością lub konserwacją. Projekty balustrad wykonywane są z różnego rodzaju surowców, między innymi szkła, metalu lub drewna. Balustrada szklana to bariera zbudowana z paneli szklanych ustawionych pomiędzy konstrukcją nośną a zewnętrzną częścią budynku. Balustrady mogą być całkowicie przezroczyste lub półprzezroczyste. Te pierwsze pozwalają na przepuszczanie naturalnego światła, natomiast te drugie pozwalają na filtrowanie światła słonecznego. Główną zaletą, którą posiadają balustrady szklane jest to, że można je wykorzystać do celów dekoracyjnych lub funkcjonalnych. Można je wykorzystać do określenia przestrzeni zewnętrznych lub ścieżek, stworzenia połączenia między wnętrzem a częściami zewnętrznymi, przekształcenia zewnętrznych obszarów mieszkalnych w przestrzenie wewnętrzne, zapewnienia prywatności, stworzenia pokoi na zewnątrz lub po prostu jako element estetyczny.

Rodzaje szklanych balustrad

Jak już wspomniano, bardzo popularne są balustrady w pełni przezroczyste. Wykonane są one z paneli szklanych, które przepuszczają światło słoneczne. W pełni przezroczyste balustrady są powszechnie stosowane w przestrzeniach zewnętrznych ze względu na ich wartość dekoracyjną i ocieplenie przestrzeni naturalnym światłem. Całkowicie przezroczyste balustrady mogą być stosowane jako element dekoracyjny lub jako ścieżka. Są one również często wykorzystywane jako przejście między wnętrzem a przestrzenią zewnętrzną Kolejny rodzaj szklanych balustrad to wykonane z przezroczystych paneli szklanych, balustrady przezroczyste. Jednakże przepuszczają one mniej światła słonecznego, tworząc cieplejsze, bardziej przytulne wrażenie. Firmy szklarskie, znając potrzeby klientów, w swojej ofercie posiadają także balustrady odblaskowe, które są wykonane z paneli szklanych o wysokim współczynniku odbicia. Mogą one być użyte między innymi do stworzenia błyszczącej, polerowanej warstwy. Panele ze szkła refleksyjnego można wykorzystać na wiele sposobów, np. do stworzenia błyszczącej podłogi w przestrzeni zewnętrznej, stworzenia przejścia między wnętrzem a zewnętrzem lub do stworzenia olśniewającego efektu podczas specjalnych okazji. Szczególnie w pomieszczeniach służbowych,biurowych dużym zainteresowaniem cieszą się balustrady dźwiękoszczelne oferowane przez profesjonalną firmę szklarską Pan Szklarz. Wykonane one są ze specjalnego rodzaju szkła, które zostało poddane obróbce w celu zmniejszenia transmisji dźwięku. Szkło dźwiękoszczelne może być stosowane również w budynkach komercyjnych, takich jak siłownie lub sale muzyczne, w celu zmniejszenia wpływu hałasu na wnętrze budynku.

Korzyści wynikające z zastosowania szklanych balkonów i tarasów

Istnieje mnóstwo korzyści, które wpływają na to, że jednym z częściej wybieranych surowców do produkcji balustrad jest szkło. Niektóre z nich to:

  • – Naturalny i współczesny urok . Strukturalne ogrody na balkonie lub tarasie mogą nadać nowy wymiar przestrzeni życiowej. Balkon lub taras może również zwiększyć wartość domu, ponieważ są one często wykorzystywane jako atut nieruchomości w ogłoszeniach sprzedażowych. Są one często przedstawiane na głównych zdjęciach i listach, podczas gdy reszta domu prezentowana jest w dalszej kolejności.
  • – Praktyczność. Odsłonięte drewniane balkony mogą gnić lub wysychać, natomiast kompozytowe mogą również wchłaniać nadmiar wilgoci, zwiększając ryzyko gnicia drewna. Odsłonięte balkony betonowe i płytkowe są bardziej trwałe i odporne na wilgoć, ale mogą być trudne do czyszczenia. Drewno wymaga regularnej konserwacji, a szkło jest najprostsze w utrzymaniu go w nienagannym stanie.
  • – Problemy z widocznością. Jeśli balkon lub taras znajduje się w obszarze o wysokiej przestępczości, może być wykorzystywany jako punkt obserwacyjny. Balkony z nieprzezroczystym lub odblaskowym szkłem mogą być praktyczne jako punkty obserwacyjne i mogą znacznie zmniejszyć ryzyko potencjalnych problemów z widocznością. Złodziej zawsze będzie miał obawy, że jest przez kogoś obserwowany, co wpłynie najprawdopodobniej na mniejszą ilość przestępstw lub wandalizmu.

Szklane balustrady są zarówno dekoracyjne, jak i funkcjonalne i mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Mogą być również zaprojektowane według konkretnych potrzeb, takich jak struktura i wygląd, projekt, funkcjonalność, warunki pogodowe i budżet. Wybierając rodzaj balustrady, należy również wziąć pod uwagę główny cel jej zastosowania, a także otaczającą architekturę budynku. Zanim więc podejmie się decyzję, którą balustradę wybrać, to dobrze jest przemyśleć, na której jej funkcji najbardziej nam zależy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here