Gdzie szukać pracy?

0
praca

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak znaleźć dobrą pracę. W dzisiejszych czasach jest na szczęście wiele różnych miejsc, gdzie możemy jej poszukiwać.

Pojemniki do recyklingu śmieci pomogą w segregacji odpadów

0
Pojemniki do recyklingu śmieci pomogą w segregacji odpadów

Utrzymuj odpadki kuchenne oraz posegregowane surowce wtórne przeznaczone do recyklingu w odpowiednim porządku dzięki praktycznym pojemnikom na śmieci, które możesz kupić w różnych rozmiarach i w kompletach po kilka sztuk.

Dzięki czemu łatwiej jest zachować czystość i porządek, oraz zarządzać swoimi odpadami i wyrzucać je później do odpowiednich kontenerów na szkło, papier i tworzywa sztuczne oraz odpady zmieszane.

Praktyczne pojemniki Curver do segregowania odpadków

Papier, plastik, szkło, materiały nie nadające się do recyklingu i odpadki z żywność, te wszystkie śmieci powinniśmy segregować w domu czy firmie. Sprawdź dokładnie, co jest poddawane recyklingowi w twojej okolicy, a następnie ułatw sobie sprawę od samego początku, sortując śmieci od razu, gdy je wyrzucasz do własnego pojemnika na odpady. Z pewnością w sprzedaży znajdziesz odpowiednie pojemniki do segregacji śmieci czy kosz kuchenny, który idealnie nadaje się do tego celu.Wybierając odpowiedni kosz lub pojemnik na odpadki, zwróć uwagę, czy posiada on stabilny uchwyt, który ułatwi przenoszenie. Ważna jest również pojemność oraz wymiary, ponieważ pojemniki na odpadki najlepiej jest trzymać w szafce w kuchni, przykładowo pod zlewozmywakiem. Możemy również zakupić komplet pojemników do segregacji odpadków z pokrywami, które zapobiegną wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów na zewnątrz. Mniejszy pojemnik można zawiesić na drzwiczkach wewnątrz szafki i wykorzystać do zbierania odpadków żywności, większe natomiast są odpowiednie do śmieci zmieszanych oraz surowców wtórnych.Z pewnością pojemniki curver to praktyczne, pojemne i łatwe do czyszczenia rozwiązanie, które pomoże posegregować wszystkie kuchenne odpadki, w tym resztki jedzenia, można je z łatwością ustawić w standardowych szafkach kuchennych. Pojemniki te mają również pokrywy i uchwyty, dzięki czemu wyniesienie śmieci jest łatwiejsze. Warto również zwrócić uwagę na trwałość, estetykę i łatwość mycia pojemników na odpadki.

Czy Linux jest dobrym systemem dla osób „nietechnicznych”?

0
Linux

Systemy Windows od Microsoftu są najpopularniejszymi systemami operacyjnymi dla komputerów osobistych na świecie. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy, którzy z jakichś względów nie są z nich zadowoleni, nie mają żadnych alternatyw. Dostępne są na przykład różne dystrybucje (wersje) Linuxa, czyli darmowego systemu operacyjnego opartego na otwartym kodzie.

Za Linuxem jednak już od wielu lat ciągnie się reputacja systemu trudnego w obsłudze i skomplikowanego, przeznaczonego jedynie dla programistów i innych osób „technicznych”, a niekoniecznie dla zwykłych użytkowników. Jednak czy jest tak w rzeczywistości? Czy Linux jest dobrym systemem również dla osób „nietechnicznych”? Odpowiadamy!

Wiele zależy od dystrybucji

Jak już wspomniano, Linux ma wiele różnych dystrybucji, które potrafią się bardzo mocno różnić. Niektóre faktycznie są mało przyjazne dla początkujących („z pudełka” nie mają żadnych aplikacji do obsługi najpopularniejszych typów plików, wymagają korzystania z wiersza polecenia do podstawowych czynności), ale nie wszystkie.

Jako przykład można wymienić chociażby dystrybucję Linux Mint (a także Ubuntu), która nie powinna sprawić problemu użytkownikom, którzy dotychczas korzystali tylko z Windowsa. Po zainstalowaniu jest ona od razu zaopatrzona w rzeszę użytecznych narzędzi do odtwarzania muzyki czy otwierania dokumentów, a do tego do jej podstawowej obsługi nie jest potrzebny wiersz polecenia.

Więcej na temat tej dystrybucji można przeczytać na Tech Polska (a także na temat wielu innych dystrybucji polecanych osobom początkującym). Warto wspomnieć, że w przypadku dystrybucji dedykowanych również początkującym, instalacja jest zazwyczaj niewiele bardziej skomplikowana niż w przypadku Windowsa i wystarczy klikać, aby przechodzić dalej – wiedza techniczna w dużej mierze nie jest wymagana. Ciekawostką jest udostępniana zazwyczaj możliwość zainstalowania Linuxa nie zamiast Windowsa, a obok niego, tak, aby móc w dowolnej chwili przełączać się między systemami.

Trzeba się przyzwyczaić, ale warto spróbować

Jeśli ktoś od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat używał tylko systemów Windows, przejście na Linuxa, nawet na przyjazną początkującym dystrybucję, będzie oczywiście wymagało odrobiny czasu na przyzwyczajenie się. Jednak, biorąc pod uwagę, jak łatwo jest zainstalować takie dystrybucje (i fakt, że nie trzeba w tym celu odinstalowywać Windowsa), warto spróbować.

Za Linuxem przemawia nie tylko jego darmowość, ale też między innymi większe bezpieczeństwo i możliwości szerszej integracji w system (o innych zaletach tego systemu pisano m.in. na Tech Polska i innych tego typu portalach). Wbrew pozorom obecnie na Linuxie można korzystać z bardzo wielu aplikacji znanych z Windowsa, a także ze sporej ilości gier, więc wielu użytkowników może go polubić.

Czy piekarnia potrzebuje oprogramowania?

0
Czy piekarnia potrzebuje oprogramowania

Prowadząc biznes taki jak piekarnia albo cukiernia, po jakimś czasie orientujemy się, że kluczowym aspektem funkcjonowania w takiej branży będzie na pewno zarządzanie. Powinno być realizowane skutecznie, a przede wszystkim wszelkie sprawy organizacyjne powinny nam sprawiać jak najmniej problemów. Nie bez powodu więc coraz większa ilość inwestorów działających w tym sektorze będzie się interesować ofertami takimi jak program dla piekarni. Co gwarantują nam takie rewolucyjne cyfrowe technologie? Przede wszystkim wtedy możemy zaoszczędzić dużo czasu. Liczba obowiązków spada, a zaoszczędzony czas można przeznaczyć na inne produktywne działania.

Najlepsze oprogramowanie dla piekarzy

Profesjonalnie więc i skutecznie działający biznes bez względu na to, o jaką branżę chodzi, będzie bazować na szybszym i bezbłędnym liczeniu. Trzeba przecież podliczać wydatki, ale mieć również dostęp do bardzo szczegółowej ewidencji. To wszystko zapewnia nam właśnie nowoczesne oprogramowanie o nazwie InfoPiek. To rozwiązanie o tyle rewolucyjne i cenione przez wielu użytkowników, że można sobie dopasować jego funkcjonalność do indywidualnych potrzeb. Oczywiście każdy biznes piekarniczy albo cukierniczy będzie do pewnego stopnia podobny. Kluczowe jednak będą tu pewne niuanse charakterystyczne dla konkretnego punktu usługowego. Tu właśnie największe zastosowanie znajdzie dobry program dla piekarni, który możemy sobie dopasować tylko do naszych wymagań. Podstawową kwestią może być na przykład ilość stanowisk obsługi. W końcu piekarni albo cukierni możemy mieć większą lub albo mniejszą ilość. To w konsekwencji przekłada się na zróżnicowaną ilość zatrudnianych pracowników.

Program najprostszy w obsłudze

Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że programy takie są banalnie proste w obsłudze. Jeżeli więc chcemy zatrudnić kolejnego pracownika, to chwilę zaledwie zajmie nam jego szkolenie i przygotowanie do obsługi programu. W praktyce zapewnione mamy bardzo dokładne katalogowanie wyrobów. Dzięki temu mamy możliwość natychmiastowego wglądu w surowce, które są niezbędne, aby zachowana była ciągłość produkcji pieczywa lub wyrobów cukierniczych. Poza tym mamy tu zapewnioną także obsługę zamówień i dokumentów, a to nie wszystko, ponieważ oprogramowanie gwarantuje zestawienia i analizy sprzedaży. W ten sposób każdy właściciel piekarni albo cukierni może regularnie analizować straty i zyski. W ten sposób wiemy, co trzeba poprawić w działaniu firmy i których produktów na przykład musimy zamawiać najwięcej.

Jak kupić monitor dostosowany do potrzeb nastolatka?

0
monitor

Młodzież bardzo dużo czasu spędza przed monitorem. Wiąże się to nie tylko z wirtualną rozrywką. Dziś coraz więcej obowiązków szkolnych wymaga wsparcia technologii. W tym poradniku dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze monitora dla nastolatka oraz jakie parametry mają decydujący wpływ na komfort użytkowania. Wybierz najlepsze rozwiązanie i podaruj dziecku wygodę. 

Czym powinien wyróżniać się dobry monitor dla nastolatka?

Przede wszystkim warto wybrać model uniwersalny, który sprawdzi się zarówno podczas nauki, jak i w grach komputerowych. Pamiętaj jednak, że sprzęt prawdopodobnie eksploatowany będzie długimi godzinami, dlatego warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i kupować urządzenia renomowanych producentów, jakie znajdziesz w uznanych punktach. Właśnie dlatego zdecydowanie polecamy sklep internetowy AVPoint. Znajdziesz tu wiele wysokiej klasy monitorów, które zapewnią wygodę użytkowania przez lata. To doskonała propozycja dla wymagających klientów. 

Idealny monitor na biurko 

Jeżeli Twoje dziecko uwielbia gry komputerowe, wybór urządzenia z szerszym ekranem będzie strzałem w dziesiątkę. Taki sprzęt znajdzie zastosowanie również podczas oglądania zdjęć czy filmów. Mamy więc do czynienia z wielofunkcyjnym urządzeniem, idealnie dopasowanym do potrzeb użytkownika. 

Przed zakupem zwróć jednak uwagę, że szerokość ekranu zależy od wielkości monitora. Jeżeli nastolatek dysponuje niewielkim biurkiem, może okazać się, że po umiejscowieniu urządzenia nie wystarczy miejsca na pozostałe przedmioty, które powinny być pod ręką.

Do popularnych urządzeń należą np. monitory 20 cali, choć to tylko jedna z wielu propozycji. Jeżeli wolnej przestrzeni jest na biurku dość dużo, śmiało możesz sięgnąć po znacznie większe urządzenie i zapewnić dziecku niezrównaną wygodę pracy i rozrywki. 

Co jest ważne dla gracza?

Przed zakupem monitora dla nastolatka rzuć okiem na specyfikację techniczną, w której uwzględniono wszystkie informacje na temat urządzenia. Dla miłośników gier istotna będzie rozdzielczość ekranu. Im ten parametr jest wyższy, tym więcej detali na ekranie można dostrzec. Najlepsze monitory oferują wsparcie technologii 4K, dzięki czemu fotorealistyczna grafika w najnowszych grach jest na wyciągnięcie ręki.

Bardzo ważna będzie również częstotliwość odświeżania, która decyduje o liczbie klatek możliwych do wyświetlenia przez ekran w ciągu jednej sekundy. Warto również zwrócić uwagę na czas reakcji na żądanie użytkownika. Parametry będą dość ważne przy rozgrywce sieciowej, gdzie każda sekunda może decydować o wyniku zmagań. 

Technologie ochrony oczu

Ochrona wzroku jest bardzo ważna zarówno podczas grania, jak i nauki. W sklepie internetowym AVPoint z łatwością znajdziesz modele, które oferują funkcję ograniczenia emisji szkodliwego dla wzroku światła niebieskiego, a także brak efektu migotania obrazu. To przekłada się na bardzo wysoki komfort rozrywki i nauki na co dzień. Zdecydowanie warto wybrać profesjonalny monitor i zapomnieć o wszelkich kompromisach.

Naprawa telefonów komórkowych

0
Naprawa telefonów komórkowych

Nie ukrywajmy, że telefony są delikatnymi urządzeniami. Zapewne każdy z nas chociaż raz w życiu widział uszkodzony smartfon. Niektórzy doświadczyli tego osobiście. W tym momencie z dużą dozą prawdopodobieństwa nasuwa się pytanie, co najczęściej psuje się w telefonach komórkowych?

Na co zwracać uwagę wybierając laptop do gier?

0
Na co zwracać uwagę wybierając laptop do gier

Grasz? Jeśli tak, to doskonale wiesz, że tak zwany laptop biurowy do niczego ci się nie przyda, bo najogólniej rzecz ujmując, jest za słaby. Wiesz też, że ceny laptopów do gier zaczynają się od około 4 tys. zł. Eksperci uważają, że tańszy sprzęt, mimo że można na nim grać, gamingowym nazwać trudno. Chyba, że trafisz na jakąś super, ekstra promocję lub postawisz na używane laptopy, ale to już zupełnie inna para kaloszy.

Na co więc zwracać uwagę wybierając laptop do gier?

Na pewno na kartę graficzną, procesor i pamięć RAM. Te parametry laptopów są dość istotne przy wyborze mobilnego sprzętu do gry. 

Najbardziej popularną kartą graficzną do gier jest ta produkowana przez firmę Nvidia. Chodzi o karty z układem zaczynającym się od GeForce GTX 1050 lub GeForce GTX 1650, gdyż od tego poziomu tak naprawdę zaczyna się laptop do gier, który zapewni nam płynną animację.

Karta graficzna do gier

Bardziej wymagający gracze powinni postawić na karty Geforce GTX 1660Ti lub Geforce RTX 2060. Wybierając GTX 2070 i RTX 2080 mamy pewność, że nasza karta poradzi sobie z każdą grą, nawet tą najnowszą. Gdy chcemy grać w 4K, wówczas dobrze jest zainwestować w najnowsze RTX 3070 lub RTX 3080.

Karta graficzna do gier musi iść w parze idzie z mocnym, wydajnym procesorem. Odpowiednio mocny układ będzie w stanie dobrze wykorzystać możliwości karty.

Procesor, który sprawdzi się w laptopach do gier powinien mieć:

  • co najmniej cztery rdzenie;
  • wysoką częstotliwość taktowania (w trybie bazowym – więcej niż 2000 MHz, w trybie Turbo – około 4000 MHz;
  • wydajność procesora powinna być oznaczona literą H lub HQ. Gdy na końcu w oznaczeniu procesora znajdzie się litera K, wówczas oznacza to jednostkę z odblokowanym mnożnikiem. Dzięki temu możemy zwiększyć wydajność naszego procesora poprzez podkręcenie częstotliwości taktowania.

Wybierając laptop do gier, unikaj oznaczeń procesorów literami U oraz Y. To układy oszczędne stosowane w uniwersalnych komputerach przenośnych. Są mniej wydajne niż procesory z oznaczeniami H lub HG, dlatego nie zaleca się wybierania ich z myślą o grach.

Parametry laptopów do gier: pamięć

Kolejnym ważnym parametrem laptopów do gier jest pamięć, której powinno być jak najwięcej. Eksperci uważają, że niezbędnym minimum w przypadku laptopów do gier to 8 GB, ale praktyczniejszym rozwiązaniem jest zaczynać od 12 GB i więcej. Nowoczesne laptopy są w stanie obsłużyć pamięć RAM do 64 GB.

Poza pamięcią RAM warto zwróci uwagę także na typ pamięci. Idealnym rozwiązaniem będzie pamięć DDR4 o częstotliwości 2133 MHz, 2400 MHz lub 2666 MHz.

Automatyczne bramy garażowe

0
automatyczne bramy garażowe

Brama garażowa to niewątpliwie jeden z istotniejszych elementów wykończenia domu. Wiele firm oferuje różnego rodzaju bramy, dlatego wybór bramy garażowej jest bardzo ważny. Bramy mają za zadanie być funkcjonalne, bezpieczne i solidne, a swoim wyglądem jak najlepiej dopasowane do elewacji budynku.

Internet nadążający za firmą

0
Internet

Rozwój firmy, bez względu na to, jak jest duża i czym się zajmuje, stanowi zawsze priorytet. A realizowany jest on między innymi poprzez ogólnoświatowy system tak doskonale wszystkim znany, jako internet. I nie da się ukryć, że bez niego funkcjonowanie na rynku jest wręcz niemożliwe. Dzięki niemu można nie tylko realizować postawione sobie cele, ale też wciąż poszerzać własne horyzonty. Wszystko to sprawia, że firmy inwestują w sieci internetowe i coraz powszechniej korzystają z ich możliwości. Warto więc zastanowić się nad tym, jakie rozwiązania są dla nich optymalne. Bo przecież dostawców Internetu jest dziś wielu. Co więcej, dostarczany jest on za pomocą różnych technologii, z których każda wydaje się być na swój sposób najlepsza. Jak jest jednak w praktyce? Czy każda technologia rzeczywiście jest odpowiedzią na potrzeby firm?

Najpopularniejsze platformy do live streamu w Polsce

0
zarabianie na muzyce

Live stream staje się coraz popularniejszy wśród artystów. Wszystko za sprawą możliwości, jakie zapewnia dzisiejsza technologia. Dzięki temu możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań pozwalających zaprezentować naszą twórczość bez wychodzenia z domu.

Jeśli interesuje nas zarabianie na muzyce i budowanie popularności, to powinniśmy poważnie zastanowić się nad zorganizowaniem koncertu live. Warto, ponieważ jego realizacja jest skutecznym sposobem dotarcia do fanów. Dzięki transmisji będą mogli poznać naszą twórczość w czasie rzeczywistym, co może wpłynąć na wzrost naszej popularności. Ponadto będziemy mogli przeprowadzić analizę skuteczności takiej formy promocji naszej twórczości. Żeby przybliżyć tematykę i możliwości postanowiliśmy omówić 3 najpopularniejsze w Polsce narzędzia do prowadzenia live streamu, wśród których są:

Instagram Live

Z tą aplikacją można poprowadzić 60-minutowego live jako „stories”, więc wymagane jest perfekcyjne zaplanowanie i przygotowanie występu. Tylko wtedy unikniemy problemów technicznych, które mogą się nam przytrafić na wizji.

Youtube Premieres

To narzędzie cechuje możliwość umieszczenie wcześniej przygotowanego nagrania w formie live, który na bieżąco może być komentowany przez naszych fanów. Nie ma również obaw, że któryś z nich przegapi nasz występ, ponieważ przed rozpoczęciem transmisji wysyłane są do nich powiadomienia.

Facebook Live

Umożliwia powiadamianie fanów podobnie jak w przypadku Youtube Premieres. Mogą oni również na bieżąco dodawać swoje reakcje i komentarze. Nagranie po zakończeniu transmisji jest dostępne na naszym kanale.

Każde z wymienionych narzędzi różni się pod względem możliwości i funkcjonalności. Jednak wybór jednego z nich powinien zostać poprzedzony odpowiednią analizą aktywności naszych fanów w social mediach.

ZOBACZ TEŻ