Aparaty na zęby – jakie mają wady i zalety

Istnieje spora szansa na to, że niektórzy z nas słyszeli kiedyś o czymś takim jak aparat na zęby.

Tak naprawdę można wyróżnić dwa rodzaje aparatów – stałe i zdejmowane. Na ogół pierwszy rodzaj aparatów stosuje się głównie u dorosłych, a te zdejmowane przeznaczone są dla dzieci, ponieważ dzieci najczęściej są jeszcze w fazie wzrostu. Oczywiście warunkiem koniecznym do noszenia jakiegokolwiek aparatu na zęby jest posiadanie wszystkich stałych zębów.

Aparaty na zęby – zalety

Przede wszystkim, jeśli chodzi o zalety aparatów ortodontycznych to bez wątpienia trzeba do nich zaliczyć to, że przy ich pomocy można poprawić swój uśmiech, a nawet uniknąć powstawania próchnicy za sprawą tego, że nasze zęby będą ustawione w prawidłowym łuku co znacznie wpłynie na codzienną higienę jamy ustnej. Co więcej warto wiedzieć o tym, że poprzez prawidłowe ustawienie zębów będą one równomiernie obciążone co z kolei pozwoli uniknąć sytuacji, w której mogłyby zostać przeciążone – czasami może wiązać się to z dolegliwościami bólowymi. W dodatku zapewne nie wszyscy są świadomi tego jak bardzo ważne jest prawidłowe ustawienie stawów skroniowo-żuchwowych. Jeśli się o to nie zadba i żyje się np. z krzywym zgryzem to niestety trzeba spodziewać się tego, że w przyszłości mogą występować bóle głowy czy kręgosłupa, a więc jak najbardziej warto zdecydować się na noszenie aparatu na zęby.

Aparaty na zęby – wady

Mówiąc o wadach aparatów na zęby bez wątpienia trzeba zaliczyć do nich liczne trudności w codziennej higienie jamy ustnej – podczas noszenia aparatu resztki jedzenia dostają się w trudno dostępne zakamarki przez co konieczne jest korzystanie ze specjalnych szczoteczek do zębów, które pozwolą na oczyszczenie powierzchni pod aparatem. W dodatku musimy liczyć się z tym, że jeśli nosimy aparat na zębach to często mogą występować liczne podrażnienia czy ranki w jamie ustnej, które będą powodowały trudności w spożywaniu posiłków. W przypadku, gdy ktoś z nas szuka sprawdzonego ortodonty we Wrocławiu lub okolicach to warto wejść na tę stronę: http://wroclaw-ortodonta.pl/, ponieważ jest to sprawdzony gabinet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here