Samsung Galaxy A71 i jego ochrona

0
etui Galaxy A71

Któż z nas nie zgodziłby się ze stwierdzeniem, że telefony, które dziś mamy okazję użytkować, stały się mniej telefonami, które przecież z natury służyły do wykonywania połączeń, a bardziej gadżetami, których producenci zdają się ścigać w tym, kto wymyśli lepszy sprzęt, oprogramowanie czy nowe funkcje?

Tanie laptopy powystawowe – dlaczego warto po nie sięgnąć?

0
Tanie laptopy powystawowe

Zakup sprzętu komputerowego to bardzo ważna decyzja. Zależy bowiem od niej komfort użytkowania oraz dopasowanie komputera do potrzeb użytkownika. Inwestycja w nowy sprzęt nie jest jednak jedynym rozwiązaniem. Warto także sprawdzić ofertę używanych laptopów. Taki wybór może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Laptopy nowe czy używane – które wybrać?

Wszystko zależy od kwoty, którą chcemy wydać na nowy komputer. Przy dużej ilości wolnych środków możemy pokusić się o zakup nowego urządzenia. Warto pomyśleć o tym szczególnie wtedy, gdy zależy nam na laptopie gamingowym. Jeśli jednak nie chcemy wydawać dużych sum na laptopy, warto pomyśleć o urządzeniach używanych. Możemy bowiem znaleźć komputery z segmentu premium, które będą bardzo wydajne, a przy tym stosunkowo niedrogie. Wybór takich urządzeń jest bardziej opłacalny niż zakup nowego laptopa w podobnej cenie. Używane urządzenie premium będzie miało nieporównywalnie lepsze podzespoły, co zagwarantuje jego stabilną i szybką pracę.

Tanie laptopy powystawowe – co warto o nich wiedzieć?

Rozwiązanie to to kolejny rodzaj komputerów używanych. Te urządzenia pracowały zdecydowanie mniej od sprzętów poleasingowych czy używanych od osób prywatnych. Laptopy powystawowe pełniły rolę testerów na wystawach w sklepach z elektroniką. Ich działalność była więc ograniczona do demonstracji możliwości sprzętu oraz wypróbowania najprostszych funkcji, takich jak chociażby touchpad. Laptopy powystawowe znajdziesz pod tym linkiem https://goodfrog.pl/Powystawowe-c18. Urządzenia od tego typu firm są sprawdzone pod każdym kątem, dzięki czemu klient ma pewność co do ich sprawności. Tanie laptopy powystawowe to bardzo dobra inwestycja, która pozwala na zakup bardzo dobrego sprzętu w niezwykle przystępnej cenie. Urządzenia ta posiadają oczywiście minimalne ślady użytkowania, nie wpływają one jednak na funkcjonalność sprzętu oraz jego walory estetyczne. Jeśli więc nie chcesz wydawać fortuny na komputer, takie rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne. Zakupiony sprzęt zaś posłuży Ci przez długie lata.

Ograniczenie kosztów produkcji w przedsiębiorstwach produkcyjnych

0
Ograniczenie kosztów produkcji w przedsiębiorstwach produkcyjnych

Ograniczanie kosztów to podstawowy sposób zwiększania rentowności. Wdrożenie odpowiedniej polityki, przygotowanie linii produkcyjnej, opracowanie łańcucha dostaw i zaplanowanie produkcji pozwalają na minimalizację kosztów pobocznych bez ryzykowania jakością i bez konieczności podnoszenia cen wyrobu gotowego. Jak dokładnie można to osiągnąć?

Koszty optymalne

Podstawowym działaniem, które można podjąć w każdych warunkach, jest optymalizacja produkcji. Jest to szerokie pojęcie, które będzie obejmowało zarówno działania związane z poważnymi inwestycjami, a więc zmiany linii produkcyjnej, jak i poprawek, jakie można wprowadzić niemal od ręki: wykorzystanie systemu ERP do lepszego zaplanowania pracy lub skrócenia czasu realizacji dostaw, magazynowania itd.

Optymalizacja produkcji ma na celu zwiększenie wydajności w ramach przyjętego modelu biznesowego. Może dotyczyć kontroli jakości, przechowywania i wysyłki gotowego produkty czy nawet zasad pracy na pojedynczych stanowiskach. Mówiąc prościej: to eliminowanie błędów, które udaje się dostrzec w bieżącym modelu działalności.

Automatyzacja tnie koszty

Automatyzacja maszyn wiąże się ze znacznymi kosztami na etapie inwestycji, ale też przynosi spore oszczędności. Autonomiczna linia produkcyjna nie tylko pracuje wydajniej niż taśma z personelem i nie popełnia błędów, ale także sprawia, że spadają koszty szkolenia obsady czy rekrutacji nowych pracowników. W wielu firmach właśnie te poboczne korzyści przyniosły najbardziej zauważalną poprawę sytuacji finansowej. Aby jednak prawidłowo ocenić wpływ takiego posunięcia na budżet, trzeba przyjąć przynajmniej kilkuletnią perspektywę – w skali roku lub dwóch automatyzacja może z oczywistych powodów generować spore koszty.

Mniej wyrzucać

Dla rentowności przedsiębiorstwa olbrzymie znaczenie ma zarządzanie odpadami. Tych musi przede wszystkim być jak najmniej (do tego powinna prowadzić optymalizacja produkcji), ale też należy w odpowiedni sposób zarządzać odpadami. Ich odbiór i utylizacja są istotną pozycją po stronie wydatków w każdej firmie i warto regularnie przyjrzeć się ofertom innych przedsiębiorstw, które za tę samą usługę mogą oferować wyraźnie niższą cenę.

W celu minimalizacji odpadu należy również na odpowiednim etapie rozpoczynać kontrolę jakości – wczesne wykrycie błędów pozwala na zdjęcie produktu z taśmy, być może poprawienie wykonania, a jeśli nie, to często na ograniczenie zużycia materiałów, które koniec końców skończyłyby w kontenerze na odpady. W wielu firmach w skali całego miesiąca nawet tak drobna zmiana będzie pozwalała na zaoszczędzenie kwoty wyraźnie zauważalnej w budżecie.

Jeździki dla dzieci – zabawki do nauki chodzenia

0
czy warto kupić jeździk dziecku?

Jeździki dla dzieci to zabawki, które kupuje się dopiero wtedy, gdy maluch zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki. Głównym zadaniem jeździka dziecięcego jest ułatwienie maluchowi poruszania się po domu lub na zewnątrz, podczas spaceru.

Takie urządzenie sprawia, że dziecko przemieszcza się szybciej, nie jest tak bardzo narażone na upadki, oraz przy okazji świetnie się bawi.

Jakie zalety posiada jeździk?

Zakup jeździka dziecku niesie za sobą wiele korzyści, są to:

 • podczas regularnego korzystania z jeździka, dziecko uczy się chodzić. Właśnie w taki sposób maluch oswaja się z umiejętnością samodzielnego przemieszczania się.
 • dzięki jeździkowi nasze dziecko jest zdecydowanie bardziej mobilne. Dzięki temu ma większe możliwości, może lepiej poznawać otaczający go świat. Może zaglądać w takie miejsce, które do tej pory były dla niego nie do osiągnięcia.
 • poprzez kierowanie jeździkiem maluch uczy się zasad poruszania się.
 • jeździk znakomicie rozwija sprawność ruchową dziecka oraz jego koordynację wzrokowo-ruchową. Uczy się jak zachować równowagę. Jest to świetna forma aktywności fizycznej dla małego dziecka.

Jeździki dla dzieci

 • dzięki jeździkowi rodzic nie musi poświęcać całej swojej uwagi dziecku. W tym czasie, gdy dziecko przemieszcza się po domu, rodzic swobodnie może wykonać swoje obowiązki.
 • korzystanie z jeździka jest bezpieczne, ponieważ dziecko siedzi na wysokości około 20 cm, gdy dojdzie do upadku dziecku nic się nie stanie.
 • jest to zabawka dziecięca, która posłuży przez dłuższy okres. Sprawdza się zarówno w domowym zaciszu, jak i na zewnątrz podczas spaceru.
 • gdy dziecko od początku korzysta z jeździka, dużo szybciej rozumie zasady jazdy na rowerze.

Jakie wady posiada jeździk?

Jeżeli chodzi o wady korzystania z jeździka jest ich na szczęście niewiele. Pierwsza wada to dość wysoka cena. Nie każdego rodzica stać na taką zabawkę dla malucha. Kolejna wada to rozmiar jeździka, jest dość spory dlatego nie zawsze jest miejsce na niego w domu.

Hałas który powstaje podczas korzystania z jeździka, również można zaliczyć do wad. Takie jeździki są zazwyczaj głośne, podczas zakupu zwróćmy na to uwagę i wybierzmy taki model, który nie będzie wydawał nadmiernej ilości dźwięków.

Przeczytaj też: http://www.echos.pl/hustawki-ogrodowe-dla-dzieci-ulubiona-zabawka-maluchow/

Kompaktowe obudowy do urządzeń elektronicznych

0
elektronika

Jak poprawić działanie oraz integrację komponentów zamieszczonych na płytce PCB? Najnowsze doniesienia ze świata elektroniki donoszą o zaletach kompaktowych obudów. Czy chowanie elementów jest na tyle opłacalne oraz wydajne, żeby wprowadzać je od razu w życie?

Gdzie można wykorzystać kompaktowe obudowy?

Jeżeli mówimy o integracji elementów, mamy na myśli oczywiście montaż SMD. Charakteryzuje się on miniaturyzacją, która pozwala na połączenie dwóch płyt PCB. W efekcie czego możemy zrezygnować z dodatkowych warstw między nimi.

Opracowana metoda zakłada wykorzystanie jednego, grubszego laminatu z przestrzeniami na poszczególne elementy. Dodatkowa, środkowa warstwa ma nieść ze sobą szereg zalet. Przede wszystkim poprawia sztywność całego obwodu drukowane, jak i pozwala mierzyć sygnały wysokiej częstotliwości.

Tego rodzaju obudowa jest również bardzo estetyczna. Zamknięcie wszystkich elementów wewnątrz nie tylko ją ochrania, ale sprawia, że mamy wrażenie, że trzymamy pojedynczą płytę bez wszystkich elementów wewnątrz.

Sposoby na łączenie warstw

Tego rodzaju integracja niesie ze sobą także nowe techniki łączenia warstw. Twórcy tej metody, zamiast używać kleju, czy też przelotek z drutami, odsłaniają miedź. Następnie zaś lutują powierzchnię za pomocą pasty z cyną.

Rozwiązaniem, które może się sprawdzić w tym przypadku, jest także użycie kilku małych kondensatorów. Nie ma więc potrzeby używania jednego o dużych wymiarach. Niestety nie zawsze jest taka możliwość. Swój projekt należy więc dostosować do indywidualnej sytuacji.

Trzeba również pamiętać o złączach. Nie wszystkie z nich będziemy mogli zabudować w ten sposób. Niektóre będą musiały być odsłonięte, żeby urządzenie mogło działać.

Dzielący temat integracji

Pomimo że na pierwszy rzut oka, takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, pojawiają się głosy przeciw. Wielu specjalistów z tej dziedziny obawia się, że tego rodzaju kompaktowe obudowy będą szybciej się przegrzewały. Inne głosy ostrzegają, że serwis takiego urządzenia będzie znacznie utrudniony.

Wydaje się, że rozwiązaniem może być tylko odpowiednie projektowanie płytek. Osoba, która chce wykorzystać tę metodę, musi albo mieć doskonałą wyobraźnię przestrzenną, albo też korzystać z wielu narzędzi CAD 3D. Najlepiej zaś, aby korzystała z obu rozwiązań.

Przede wszystkim warto jednak pamiętać, że montaż SMD dawno nie przechodził żadnych zmian. Z czasem jednak takie drobne rewolucje są potrzebne do obecnych wymogów technologicznych. Zintegrowana płytka PCB nie będzie już tylko zbiorem połączeń i przelotek. Również same elementy będą miały w tym udział.

Po więcej informacji i dokładną ofertę zapraszamy do producenta elektroniki Printor – https://printor.pl/oferta/produkcja-kontraktowa/montaz-powierzchniowy/

Tanie domeny

0
Tanie domeny

Wiele młodych osób bardzo często myśli o spróbowaniu swoich sił w branży e-commerce. Branża handlu internetowego staje się coraz bardziej popularna na świecie, a w naszym kraju wartość rynku e-commerce została wyceniona na około 40 miliardów złotych, co sprawia, że zainteresowanie tym tematem nieustannie rośnie.

Czy warto korzystać z Protonmail?

0
Czy warto korzystać z Protonmail?

Nieograniczone możliwości, które niesie ze sobą korzystanie z internetu są niewątpliwie największym plusem tego wynalazku. Dzięki internetowi możemy bowiem w każdym miejscu na ziemi przeczytać aktualne informacje z całego świata, a także skontaktować się z każdym, niezależnie od tego, gdzie mieszka. Ponadto, internet daje możliwość zarabiania naprawdę dużych pieniędzy, np. poprzez inwestowanie w akcje lub spekulację na Forexie.

Bardzo ciekawym sposobem zarabiania z wykorzystaniem komputera i internetu jest programowanie. Jest to zajęcie niezwykle trudne, jednak osoby, które specjalizują się w programowaniu bardzo często znajdują zatrudnienie w wielu dużych firmach z branży IT. Można zatem wywnioskować, że internet jest jednym z najważniejszych wynalazków na świecie, które w pewnym stopniu zrewolucjonizowały świat. Niesie on jednak ze sobą całe mnóstwo zagrożeń, takich jak na przykład ryzyko utraty prywatności. Możemy bowiem narazić się na to, że nasze dane osobowe zostaną skradzione, na przykład robiąc zakupy w sklepach internetowych, które nie są zabezpieczone certyfikatem SSL.

Ponadto możemy narazić się na inwigilację naszych prywatnych wiadomości. Bezpieczeństwo w internecie jest bardzo ważnym tematem, dlatego też na rynku powstaje coraz więcej firm, które wychodzą naprzeciw potrzebom ludzi, tworząc różnego rodzaju programy zapewniające bezpieczeństwo w internecie. Jednym z takich programów jest aplikacja Protonmail. Powstała ona w Szwajcarii, czyli kraju, w którym zasady dotyczące prywatności w internecie są bardzo zaostrzone. Jest to skrzynka pocztowa, która umożliwia wysyłanie wiadomości szyfrowanych.

Osoba, która otrzymuje wiadomość z Protonmail, musi posiadać specjalne hasło, które pozwala odszyfrować wiadomość. Jest to rozwiązanie niesamowicie ciekawe dla osób, które cenią sobie prywatność w internecie i nie chcą, by ich prywatne wiadomości trafiły w niepowołane ręce. Warto zajrzeć na stronę techpolska.pl/protonmail-czy-warto/, aby dowiedzieć się nieco więcej na temat tej aplikacji.

Zapory sieciowe od Fortinet

0
Fortinet

Każda sieć wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. W tym celu wykorzystuje się najczęściej zapory sieciowe (ang. firewall). Mianem zapory sieciowej określa się zarówno sprzęt informatyczny, który posiada specjalistyczne oprogramowanie oraz same oprogramowanie przeznaczone do ochrony i zabezpieczenia przed niechcianymi intruzami. Jest to rodzaj połączenia, którego nadrzędną funkcją jest ochrona sieci LAN przed niechcianym dostępem z zewnątrz. W dzisiejszym artykule przedstawię Państwu najlepsze rozwiązania w zakresie zapory sieciowej dla Państwa firmy. Dzięki jej obecności żaden nieproszony gość nie zagrozi bezpieczeństwu Państwa danych.

Z czym wiąże się regeneracja turbosprężarki?

0
Z czym wiąże się regeneracja turbosprężarki

Obecnie zdecydowana większość silników diesla zbudowana jest z turbosprężarką – co nie dziwi, bo turbosprężarka bardzo podwyższa parametry silnika diesla i ułatwia jego działanie. Jednak jak każda inna część samochodu, turbosprężarka może ulec awarii i będzie wymagała naprawy.

Jakie są podstawowe objawy zepsucia turbosprężarki? Przede wszystkim gdy coś dymi z silnika, przy jednocześnie dziwnych wydawanych dźwiękach typu gwizdanie, a także gdy pojawia się utrata mocy silnika i zdaje się on „dusić”. To podstawowe objawy, że być może doszło do uszkodzenia turbosprężarki.

Regeneracja turbosprężarek w Białymstoku i innym mieście musi być przeprowadzona w warsztacie, który się na tym zna, gdyż regeneracja turbosprężarki wymaga specjalistycznej wiedzy. Regeneracja turbosprężarek w Białymstoku i innym miejscu wiąże się ze szczegółową diagnostyką problemu, oczyszczaniem jej specjalistycznymi narzędziami a następnie wymianą uszkodzonych elementów oraz na końcu ponownym złożeniem turbosprężarki.

Ile kosztuje regeneracja turbosprężarki? Ze względu na to, że regeneracja turbosprężarki to skomplikowany proces, wymagający specjalnego sprzętu oraz umiejętności, a także dlatego że części do turbosprężarek nie są tanie, regeneracja turbosprężarki nie należy do najtańszych usług. Zatem ile kosztuje regeneracja turbosprężarki? W zależności od tego jak rozległe są uszkodzenia, jakie części należy wymienić oraz w zależności od warsztatu, cena może zaczynać się od kilku setek, dochodząc nawet do niecałego tysiąca złotych. Jak widać zatem, nie jest to zbyt tanie, jednak usterki tego typu na szczęście zdarzają się rzadko.

Gdzie najlepiej przeprowadzić regeneracja turbosprężarek w Białymstoku? Jest kilka takich miejsc. Regeneracja turbosprężarki u Turbokrymar to szczególna gwarancja jakości i dobrego wykonania naprawy, w stosunku do dobrej, atrakcyjnej ceny.

Ze względu na to, że usterki turbosprężarek zdarzają się stosunkowo rzadko, być może nie będziesz musiał się tego podejmować. Ale jeśli jednak – regeneracja turbosprężarki u turbokrymar.pl to coś dla ciebie.

PDF Editor – skuteczne narzędzie do edycji, konwertowania i tworzenia plików

0
PDF Editor - skuteczne narzędzie do edycji, konwertowania i tworzenia plików

Z pewnością każdy, kto miał do czynienia z plikami PDF, wie, że edycja dokumentu skompresowanego do tego formatu nie jest tak łatwa, jak np. zmiany w plikach Worda. Większość popularnych programów dostępnych na naszych komputerach jest w stanie jedynie wyświetlać zawartość plików PDF. A co w przypadku gdy zdecydujemy się na jakiekolwiek zmiany, które są raczej naturalnym wynikiem pracy na dokumentach? Wtedy z pomocą przychodzi program PDF editor, czyli kompleksowe narzędzie, które nie tylko pozwoli ingerować w treść dokumentów z rozszerzeniem PDF, ale także zapisywać i kompresować pliki do innych formatów.

Zastosowanie narzędzia

Edytor PDF pozwoli zarówno na pracę na już zapisanych plikach, ale także na tworzenie ich od zera. Dzięki niemu z łatwością ustawimy:

 • rozmiar czcionki
 • styl
 • rozmiar grafiki
 • zastosowany format
 • interlinie
 • kolejność stron
 • stopki
 • hiperłącza

Tak wymieniać można by jeszcze długo, jednak podsumowując zastosowanie PDF editor, z pewnością można powiedzieć, że jest to program, z pomocą którego można zrobić wszystko. Idealnie sprawdzi się zarówno do użytku domowego, jak i zaawansowanej pracy w biurze, gdzie z obrotem dokumentami w formacie pdf ma się do czynienia każdego dnia. Program działa na większości popularnych systemów tj. Windows 7, 8, 8.1, 10, XP, Vista. Warto dodać, że program można kupić w dwóch wersjach 64- i 32-bitowej. Dodatkowo nabywając licencję raz, jej ważność zachowana pozostaje bezterminowo.

PDF editor – funkcje

PDF editor to przede wszystkim niezwykle zaawansowane narzędzie tekstowe, dzięki któremu dodamy lub usuniemy tekst w dokumencie, a nawet zmienimy go w tym już skompresowanym pliku. Program umożliwia dodawanie zdjęć, grafik, wykresów, podkreśleń itd. Warto zwrócić uwagę na zaawansowany system dodawania komentarzy, co będzie szczególnie użyteczne dla wszystkich, którzy wykorzystują pliki do bardziej zaawansowanych celów. Warto zwrócić uwagę na możliwość szyfrowania i deszyfrowania plików, co będzie ważne dla firm, które obracają danymi poufnymi.

PDF editor od Vebo

Rewolucyjne narzędzie od renomowanego producenta oprogramowania CAD-KAS Kassler sprawia, że edycja plików PDF staje się szybka i bezproblemowa. Z pewnością jest to program, którego nie powinno zabraknąć w żadnym biurze. Dostawca oprogramowania przygotował specjalne licencje, dzięki którym program w przystępnej cenie uda się kupić zarówno osobom fizycznym, jak i firmom, które potrzebują licencji na wiele komputerów. Kupując PDF editor za pośrednictwem sklepu Vebo.pl, masz pewność, że otrzymasz pełną wersję oprogramowania wraz z legalną licencją użytkowania. Program dostępny jest pod linkiem https://www.vebo.pl/pdf-editor.

ZOBACZ TEŻ