Tuner DVB-T – wbudowany w telewizor czy jako oddzielne urządzenie? Sprawdź, na co warto się zdecydować

0

Telewizja analogowa odeszła do lamusa historii. Dziś można cieszyć się doskonałej jakości obrazem – bez „śnieżenia”, rozmazanego obrazu czy trzeszczącego dźwięku. To możliwe dzięki cyfrowej technologii transmitowanej również z nadajników naziemnych. Jeżeli chcesz zyskać dostęp do darmowych kanałów TV dostępnych na platformie naziemnej, potrzebujesz urządzenia, które zapewni Ci odbiór sygnału. Chodzi o tuner DVB-T. Zobacz, czy potrzebujesz osobnego urządzenia.

Czym są czujniki ultradźwiękowe?

0

Czujniki ultradźwiękowe to urządzenia, które warto zastosować wszędzie tam, gdzie inne techniki detekcji się nie sprawdzają, np. w badaniu poziomu przezroczystych cieczy lub w warunkach, które utrudniają działanie innych rodzajów czujników, np. w zapylonych, zadymionych lub zamglonych pomieszczeniach. Wykorzystywane są do bezdotykowego wykrywania obiektów, pomiaru poziomu cieczy lub innych obiektów, pozostają one niewrażliwe na ich kolor, przezroczystość czy właściwości powierzchni.

Koszt dobrego SEO

0

Rzeczywistość branży pozycjonowania zmienia się – zwłaszcza obecnie, kiedy to agencje nie są skore do podpisywania umów z rozliczaniem za efekt i zdobyte pozycje, a preferują raczej model abonamentowy. Świadomość na temat tego, jak bardzo potrzebne jest dobrego SEO gdy chce się właściwie wypromować swoją stronę stale rośnie.

Suszarko-lokówka – szybki sposób na efektowną fryzurę!

0

Nie przepadasz za stylizacją włosów z użyciem suszarki i lokówki? Masz trudności z uzyskaniem idealnego efektu? W takim przypadku warto zaopatrzyć się w nowe urządzenie – suszarko-lokówkę. Z nią można przygotować świetną fryzurę bez wysiłku!

Sterownik dokona niemożliwego!

0

Doskonale zaprogramowane oświetlenie wygląda bardzo atrakcyjnie. Nieważne, czy jest ono zamontowane na zewnątrz, czy wewnątrz budynku. Warto mieć na uwadze urządzenia, które czuwają nad jego parametrami i dobrać je w sposób rozsądny, tak aby spełniały swoją funkcję z powodzeniem. Jeśli posiadasz oświetlenie prostego typu, wystarczy ściemniacz. Problem pojawia się, kiedy zależy Ci na różnego typu animacjach i przeróżnych efektach. Co wtedy?

Dokumenty magazynowe

0

Właściwie funkcjonujący magazyn, to nieuprzątnięte biurka i wyczyszczona podłoga, lecz dobrzy, wykwalifikowani pracownicy, który dobrze wiedzą czym się zajmują i w jakim celu zostali zatrudnieni. By magazyn odpowiednio funkcjonował należy mieć porządek w papierach.

Na magazynie najważniejsze dokumenty są podzielone na dwie kategorie. Zatem w myśl powyższego rozróżniamy: dokumenty przychodowe i dokumenty rozchodowe.

Dokumenty przychodowe są to wszelkie papiery, które wiążą się z ewidencjonowaniem wszelkich przychodzących surowców, półproduktów, towarów. Do dokumentów przychodowych zalicza się:

– PZ Przyjęcie zewnętrzne, służy do ewidencji zdarzeń, polegających na przyjęciu na magazyn towarów z otoczenia zewnętrznego firmy;
– PW Przyjęcie wewnętrzne, dokument służący do ewidencjonowania przyjęć produktów z otoczenia wewnętrznego firmy;
– ZW Zwrot wewnętrzny, służy do dokumentowania zwrotów, np w przypadku pobrania surowca do produkcji w zbyt dużej ilości niż była wymagana;
– MM Przesunięcie międzymagazynowe, to dokument służący do dokumentowania przemieszczania się surowców, produktów między magazynami firmy.

Dokumenty rozchodowe służą do ewidencji wychodzących z magazynu towarów, produktów, surowców, itp. Do dokumentów rozchodowych zalicza się:

– WZ Wydanie na zewnątrz, służy do ewidencjonowania zdarzeń wydania towaru z magazynu do otoczenia zewnętrznego firmy;
– RW Rozchód wewnętrzny, jest to dokument, którym magazynier ewidencjonuje wydanie produktu do innej jednostki firmy;
– MM Przesunięcie międzymagazynowe – omówiony przy dokumentach przychodzących.

Dokumenty magazynowe wypełnia magazynier w oparciu o stosowne papiery, np. o faktury zakupu lub sprzedaży. Dobrze przeszkolony w tym celu pracownik to skarb. Lecz nie należy zapomnieć, że pracę każdego pracownika ułatwi odpowiednio dobrany program, np. program magazynowy LoMag.

Telefon komórkowy, czyli wszystko to co musisz o nim wiedzieć

0

Telefon komórkowy to niemalże niezbędny dodatek każdego współczesnego człowieka. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niego życia. Można dzięki nim załatwiać interesy, porozumiewać się na i to w dodatku z rożnych krańców świata. Telefon komórkowy ewoluował aż do tego stopnia, że nie służy tylko do dzwonienia. Telefon komórkowy stał się niewątpliwie czymś w rodzaju must have naszych czasów. Każdy chce go posiadać. Najlepiej oczywiście jak najlepszy i najdroższy model. Niektórzy uważają nawet, że wartość telefonu komórkowego jaki posiadamy świadczy o statusie materialnym danej osoby. Korzystają z niego dorośli, młodzież, a czasem nawet dzieci. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu popularnemu gadżetowi. Co sprawia, że stał się aż tak popularny oraz jakie są jego początki? Zapraszamy do lektury.

Co to jest blogosfera?

0

Internet początkowo był jedynie źródłem informacji, wraz z momentem powstania sieci rozpoczęła się nowa era. Każdy kolejny rok to jednak zmiany, nowe rozwiązania, a także sukcesywne poszerzanie wachlarza ról, jakie Internet ma odgrywać w życiu każdego człowieka. W ten sposób stosunkowo niedawno powstała blogosfera, czyli jeden z tych internetowych fenomenów, który rozwija się w niewyobrażalnie szybkim tempie.

Jak zrobić namiot bezcieniowy?

0
Jak zrobić namiot bezcieniowy?

Namiot bezcieniowy to rozwiązanie, które pozwala na wykonywanie zdjęć pozbawionych cieni i zaciemnień. Niestety, koszt jego zakupu jest dość duży co sprawia, że nie każdy miłośnik fotografii może sobie na niego pozwolić. Na szczęście, wcale nie musimy wydawać dużych kwot pieniędzy na zakup takiego namiotu. Z powodzeniem możemy go wykonać we własnym domu a większość rzeczy, które będą nam potrzebne z pewnością znajdziemy w swoich szafach. Podpowiadamy więc w jaki sposób wykonać namiot bezcieniowy, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Jak zrobić namiot bezcieniowy?

Czego potrzebujemy?

Przede wszystkim potrzebne będzie nam kartonowe pudełko. Jego wymiary nie są ściśle określone, musimy mieć jednak świadomość, że musi być na tyle duże by podświetlenie go nie stwarzało nam problemu. Poza tym, najlepiej jeśli pudełko, z którego będziemy wykonywać namiot było kwadratowe. Warto więc rozejrzeć się chociażby po sklepach w poszukiwaniu idealnego kartonu. Jeśli takiego nie znajdziemy możemy zamówić go w internecie. Pamiętajmy, że im grubsze będą ścianki naszego pudełka tym dla nas lepiej.

Potrzebujemy również materiału. Możemy wykorzystać dowolny, byle tylko miał jasny kolor. Wbrew pozorom nie musimy go nawet kupować. Doskonale sprawdzą się stare koszule lub białe prześcieradło.

Przyda się także taśma klejąca, której używamy w celu zabezpieczenia materiału po bokach pudełka, klej oraz biały brystol.

Niezwykle ważnym elementem namiotu bezcieniowego jest odpowiednie oświetlenie i to właśnie z nim związany będzie nasz największy wydatek.Zwykłe żarówki dają żółte światło – nie będą więc odpowiednie. Jeśli jednak posiadasz lampę, która świeci jasnym, białym światłem powinna okazać się dobrym rozwiązaniem.

Jak wykonać namiot krok po kroku?

Pierwszy krok to odpowiednie przygotowanie pudełka. W tym celu należy odmierzyć 5 cm od krawędzi pudełka z każdej strony jego ścianek. Zaznaczamy punkty, które później łączymy w kwadrat. Co ważne, nie musimy zaznaczać górnej i dolnej części pudła, ponieważ te elementy pozostaną w całości.

Gdy kwadraty są gotowe należy starannie je wyciąć. Usuwamy również górne klapy pudełka pamiętając o tym, że dół powinien zostać nienaruszony.

Kolejny krok to narysowanie na kartce brystolu 16 równych pasków o szerokości około 5 cm. Po ich narysowaniu również należy je starannie wyciąć.Wycięte paski przyklejamy do środka pudełka. Co ważne, strona z nadrukiem powinna być niewidoczna.
Ponownie sięgamy po brystol. Kartkę wkładamy do pudełka w ten sposób by kawałek papieru zagiął się u dołu. Unikajmy zagnieceń, będą bowiem widoczne na zdjęciach.

W tym momencie nadchodzi czas na zajęcie się bokami pudła. Wycinamy kwadraty z przygotowanego materiału. Posłużą nam one do zakrycia dziur po bokach i na górze pudełka. Przyklejamy je za pomocą taśmy klejącej.

Ostatni krok to oświetlenie pudełka z góry. Jeśli w dalszym ciągu podczas fotografowania występują zacienienia warto oświetlić również boki pudełka. Namiot bezcieniowy jest już gotowy. Przyda się do stworzenia wielu ciekawych i kreatywnych fotografii.

Jak zrobić wzmacniacze papierowe do Iphone’a?

0
Jak zrobić wzmacniacze papierowe do Iphone’a?

W dzisiejszych czasach wielu z nas przechowuje ulubione utwory na swoich telefonach. Ty również posiadasz sporą kolekcję piosenek na swoim Iphone i chciałbyś słuchać ich nie tylko poprzez słuchawki, ale również na głos. Podpowiadamy ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu dźwięk z Iphona będzie bardziej donośny i wyraźny.

Możesz samodzielnie wykonać papierowe wzmacniacze, które doskonale spełniają swoją rolę. Przekonaj się jakie to łatwe.

Jak zrobić wzmacniacze papierowe do Iphone’a?

Czego będziemy potrzebować?

Aby wykonać papierowe wzmacniacze do Iphona nie potrzebujemy wiele. Potrzebna będzie nam jedynie rolka po papierze, jednorazowe, papierowe kubki oraz nożyczki. Nie potrzebujemy nawet kleju. Dzięki temu ze stworzeniem takiego gadżetu poradzą sobie nawet najmłodsi.

Krok po kroku

Zaczynamy od rolki po papierze toaletowym. Będzie ona miejscem, w który wkładamy swój telefon, dlatego też musimy wykonać w niej nacięcie o szerokości podstawy Iphone’a. Będzie nam znacznie łatwiej jeśli wcześniej narysujemy jej kształt ołówkiem na rolce.

Kolejny krok to wycięcie otworów w papierowych kubkach. Powinny mieć średnicę rolki po papierze, ponieważ to właśnie ją musimy w nich umieścić.Jeśli dobrze wymierzymy średnicę otworów rurka bez problemu zmieści się w kubkach a jednocześnie nie wysunie. Dzięki temu naprawdę nie będziemy potrzebować żadnego kleju.

Nasz wzmacniacz jest już praktycznie gotowy. Jeśli nie wierzysz umieść w nim swój telefon i znajdź ulubioną muzykę. Włącz odtwarzacz i gotowe. Z pewnością przekonasz się, że muzyka jest znacznie głośniejsza i wyraźniejsza niż z samych tylko głośników. Wszystko to dzięki kubkom, które sprawiają, że dźwięk lepiej się rozchodzi.

Jeśli chcesz możesz dodatkowo ozdobić swój papierowy wzmacniacz poprzez oklejenie go kolorowym papierem lub pomalowaniem farbami. Sprawi to, że będzie prezentował się lepiej i z powodzeniem może leżeć na półce w Twoim pokoju.

Jak więc widać, stworzenie wzmacniacza do Iphona nie jest trudne. Nie zajmie nam też więcej niż kilkanaście minut. Jeśli więc uwielbiasz słuchać muzyki ze swojego telefonu a słuchawki nie zawsze wystarczają, lub też chcesz podzielić się z kimś ulubionym kawałkiem taki papierowy gadżet z pewnością okaże się przydatny.

Warto również wspomnieć o tym, że taki papierowy wzmacniacz to doskonała alternatywa dla przenośnych głośników do Iphone’a, które jak wiadomo kosztują naprawdę niemało. Nie ma więc sensu przepłacanie za nie. O wiele lepiej poświęcić chwilę czasu i stworzyć coś samodzielnie. Tym bardziej, że jest to praktycznie darmowe.

ZOBACZ TEŻ